פצמ"ר התפוצצה ברמת הגולן; אין נפגעים

המתיחות בין ישראל לסוריה גוברת: פצצת מרגמה ששוגרה מכיוון סוריה התפוצצה הערב באזור רמת הגולן. אין נפגעים. לפי הערכות, מדובר בירי תועה כתוצאה מלחימה עזה בין המורדים לבין כוחות אסד בסוריה. צה"ל הגיש תלונה לאו"ם

על רקע המתיחות הגוברת בין סוריה לישראל, התפוצצה היום פצצת מרגמה באזור רמת הגולן. פצצת המרגמה נורתה מכיוון סוריה, ואין נפגעים כתוצאה מנפילתה. צה"ל הגיש תלונה לאו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם צבאי טוען כי ככל הנראה מדובר היה בירי תועה בעקבות קרבות עזים בין המורדים לצבא אסד ליד הגבול, ולא בפצצה שכוונה לשטח הישראלי. מדוברות המועצה האזורית גולן נמסר כי יישובי הסביבה ממשיכים בשגרה מלאה.

במקביל, החליטו בצה"ל לצמצם מספר תרגילים צבאיים כדי שלא להגביר את המתח באזור. התרגילים יתקיימו לפי גרף האימונים, אך במתכונת מצומצמת.

מוקדם יותר היום, שוחח נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו שמבקר כעת בסין – כך לפי הודעת הקרמלין הרוסי. השניים שוחחו אודות התקיפות בסוריה שביצעה ישראל על פי מקורות זרים. בלשכת ראש הממשלה אישרו את דבר השיחה, אך לא מסרו פרטים על תוכנה.

אחד מיעדי המתקפה (חדשות 2)

נתניהו ופוטין שוחחו על "המצב באזור והמצב סביב סוריה", כך מסר דוברו של נשיא רוסיה דמיטרי פסקוב בהצהרה בסוכנויות הידיעות ברוסיה, ולא מסר פרטים נוספים. מוקדם יותר הביע משרד החוץ הרוסי "דאגה" באשר לתקיפות האחרונות.

במקביל, בסוריה נחשפים מימדי התקיפה. ארגון זכויות האדם של המורדים הסורים הודיע היום שהמתקפה גבתה את חייהם של 43 חיילים סוריים. לפי הארגון, שנשען על דיווחים של מקורות רפואיים, 100 בני אדם עדיין נעדרים לאחר הפצצת מחסני הנשק.

 

סין הגיבה בזמן ביקור נתניהו: "לחדול משימוש בכוח"

בזמן שראש הממשלה נתניהו עורך ביקור במדינה, יצאה היום סין בביקורת מרומזת נגד ישראל בעקבות התקיפה בסוריה. במשרד החוץ הסיני קוראים לחדול משימוש בכוח ולנהוג באיפוק. "אנו מתנגדים לשימוש בכוח צבאי ומאמינים שצריך לכבד את הריבונות של כל מדינה", אמר דובר משרד החוץ הסיני הו צ'וניינג.

"סין קוראת לכל הצדדים הרלוונטים להתחיל ביצירת בסיס לשמירת השלום והיציבות, לשמור על האיפוק ולהימנע מפעולות שעשויות להגביר את המתח. הצדדים צריכים לעבוד יחדיו למען השלום והיציבות", הדגיש הדובר. בתדרוך של משרד החוץ לא הזכירו את ישראל במפורש או את ראש הממשלה בשמו, אבל ניתן להסיק שהדברים נאמרים על רקע הביקור של נתניהו, שיימשך חמישה ימים. בזמן ביקורו של נתניהו מבקר גם יו"ר הרשות אבו מאזן בסין, שמנסה בשבועות האחרונים להגביר את המעורבות במשבר הפלסטיני-ישראלי.

מפת ההפצצה (חדשות 2)

מנהיג סין שי ג'ינג-פינג אמר הלילה: "הפלסטינים והישראלים צריכים להישמע לסימני הזמנים, למצוא את הדרך לשיחות השלום, להגיע להבנה הדדית ולהסתדר בניהם".

אלוף פיקוד הצפון: "אין רוחות מלחמה"

 

אלוף פיקוד הצפון יאיר גולן ניסה היום להרגיע את הרוחות בגזרה. הבוקר הוא בחר להשתתף במרוץ גולני המסורתי יחד עם חיילי ומפקדי החטיבה החומה. "לצד המוכנות והדריכות בצפון, תמיד נכון להתכונן ולהתאמן, אבל אין רוחות מלחמה", הדגיש.

במקביל, התקבל היום איתות נוסף לשקט שחוזר לאזור. לאחר שאתמול הורו בצה"ל על סגירת המרחב האווירי בצפון, בצבא הודיעו לרשות התעופה האזרחית כי הטיסות יחזרו היום לשגרה. אתמול הוחלט להפסיק את טיסות ארקיע משדה התעופה בחיפה לאילת עד 9 במאי.