דיווח: "אסד הזהיר את ישראל: בפעם הבאה תפרוץ מלחמה"

עיתון בכוויית מדווח כי נשיא סוריה העביר מסר תקיף באמצעות הרוסים, שלפיו בפעם הבאה שישראל תתקוף, סוריה תכריז מלחמה. מקור המקורב למשטר אסד אמר כי ניתנה הוראה לסוללות טילים ארוכי טווח להגיב מיד. מנגד, צוטט גורם ביטחוני בישראל במגזין טיים: "זה לא הייתה התקיפה האחרונה"

לאחר שאתמול נשמעו מפי גורמים סורים בכירים איומים בדבר מתקפה על ישראל בעקבות ההפצצה לכאורה שביצע חיל האוויר באזור דמשק, מדווח הבוקר העיתון הכוויתי "א-ראי" כי נשיא סוריה בשאר אסד העביר מסר תקיף לישראל דרך רוסיה, שלפיו אם תקיפה ישראלית נוספת תוביל למלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורות המקורבים לנשיא סוריה, שצוטטו בעיתון, אמרו שכבר אמש ניתנו הוראות לפריסת סוללות טילי קרקע-קרקע המכוונים לישראל, כחלק מההכנות בסוריה לתקיפה אפשרית נוספת של צה"ל, כשהפקודה היא להגיב מיד - ללא התרעה. אותם מקורות העריכו שישראל רצתה להשיג איזון במלחמה בין כוחות אסד למורדים באמצעות התקיפות שביצעה.

לא יעבור בשתיקה. אסד (AP)

ישראל מבהירה כי תמשיך לסכל העברת נשק לחיזבאללה

למרות האיומים, ישראל עדיין נחושה בדעתה לסכל משלוחי נשק לחיזבאללה. גורמי ביטחון בישראל אמרו למגזין האמריקני "טיים" כי "זה לא נגמר, זה לא האירוע האחרון". הדברים נאמרו, לפי המגזין, מפי קצין בכיר שלא הזדהה בשמו, שהצהיר כי ישראל תמשיך לסכל משלוחי נשק שעלולים לערער את היציבות האזורית.

גורמים רשמיים חוששים כי הכאוס בסוריה יביא לזליגת נשק מתוחכם שלא היה זמין בעבר לחיזבאללה, מה שיכול לשנות את המשוואה הצבאית בין ישראל למיליציה השיעית החמושה.

על פי הדיווח, בישראל ממקדים את התקיפות לכאורה במחסנים של טילי יחונט, שיוצרו ברוסיה ועלולים לסכן ספינות קרב של חיל הים. "אנו מעדיפים להשמיד אותם כדי שאף אחד לא יוכל להשתמש בהם", אמר הקצין הישראלי.

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

נסגר המרחב האווירי באזור הצפון

עסקים כרגיל: נתניהו המריא לסין

נציג המורדים בסוריה 2: "תקיפות ישראל - שמחה גדולה"

אהוד יערי בטור מיוחד: "המילה האחרונה מישראל טרם נאמרה"

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה