ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר: "ישראל לא לקראת מלחמה"

על רקע המתיחות ההולכת וגוברת בצפון הארץ בעקבות התקיפות בסוריה, העריך ראש השב"כ והשר לשעבר אבי דיכטר כי ישראל לא עומדת בפתחה של מלחמה חדשה. "יש להיערך לתרחישים המחמירים ביותר בצורה הכי טובה שאפשר"

"לא הולכים למלחמה". דיכטר (חדשות 2)

הדריכות בצפון גבוהה, סוללות כיפת ברזל כבר נפרשו והמרחב האווירי נסגר - אבל ההערכה היא כי ישראל לא לקראת מלחמה: כך סבור ראש השב"כ והשר לשעבר להגנת העורף אבי דיכטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פרישת הסוללות וסגירת המרחב האווירי בצפון לתעופה אזרחית הם לא צעדים חריגים", אמר דיכטר בריאיון לגלי צה"ל. "מדובר בהחלטה מאוד סבירה בנסיבות של אי ודאות של איך יגיבו הסורים והחיזבאללה. אלו צעדים הגיוניים מאוד", הסביר דיכטר.

לדבריו של ראש השב"כ לשעבר, ישראל אינה עומדת בפני מלחמה אך עליה להיערך לתרחישים בלתי צפויים ולהסלמה אפשרית. "יש להיערך לתרחישים מחמירים בצורה הכי טובה שמכירים ולא בהיסטריה. אני לא חושב שאנחנו הולכים למלחמה", אמר דיכטר.

עוד הוסיף כי הוא מוטרד מהתופעה לפיה קיני טרור פועלים ללא כתובת מוגדרת. "אנחנו רואים את זה בסיני, וזה יכול להגיע בעתיד גם מכיוון סוריה ולבנון", העריך ראש השב"כ לשעבר.

"חיזבאללה נמצא במצוקה קשה"

בנוסף, העריך דיכטר כי ארגון החיזבאללה נמצא בתקופה האחרונה במצוקה קשה וכי הוא חושש מאיבוד כוחו והשפעתו בלבנון ובסוריה. "בגלל המצב הזה, חיזבאללה יעשה מאמצים עילאיים להעביר נשק ללבנון מאירן דרך סוריה. זה נושא מאוד מדאיג מבחינת ישראל", אמר.

דיכטר העריך כי אסד והחיזבאללה ככל הנראה לא ימהרו להגיב לתקיפות שיוחסו לישראל. "הם מבינים היטב שלבצע תקיפה נגד ישראל - גם מחוץ לאדמתה - זה לא דבר שיעבור בשקט", סיכם ראש השב"כוהשר לשעבר.