בשל הדיווחים על תקיפה בסוריה: זינוק בהזמנות ערכות מגן

הדיווחים מסוריה הצליחו להלחיץ היום ישראלים רבים, והביקוש להזמנת ערכות מגן ברשות הדואר היה היום פי 4 מהרגיל. גם במוקד פיקוד העורף התקבלו היום שיחות רבות של אזרחים מודאגים. בינתיים, צה"ל לא הגביר כוחות לאורך הגבול הצפוני

חלוקת ערכות מגן. ארכיון (רויטרס)

בצל הדיווחים על תקיפה ישראלית בסוריה והאיומים מצד בכירים מדמשק, בדואר ישראל מדווחים הערב כי הביקוש להזמנת ערכות מגן היה היום פי 4 מבדרך כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזרחים מודאגים רבים פנו במהלך היום גם למוקד של פיקוד העורף, בבקשה לקבל הסברים על הכנה לשעות חירום ומרחבים מוגנים. הבוקר החליט אלוף פיקוד העורף אייל אייזנברג בשיתוף השר להגנת העורף גלעד ארדן, לדחות את השקת קמפיין תרגיל העורף הגדול שמתכונן לסוף החודש.

בקמפיין היו אמורים להיות מוצגים הנחיות לתושבים לאיום רקטי ודגשים למיגון. גם מסיבת עיתונאים שהייתה אמורה להתקיים מחר נדחתה. "אנחנו לא רוצים להלחיץ את התושבים לנוכח הדיווחים", אמר לחדשות 2 באינטרנט גורם המעורה בפרטים. גורם צבאי אמר כי הקמפיין נדחה לפי שעה ויעלה לפי הצורך.

במקביל, למרות שלא התקבלו הנחיות של פיקוד העורף בנושא, הרשויות בצפון החליטו לרענן נהלים וחלקן גם פתחו את המקלטים. עם זאת, כוחות צה"ל לא תוגברו לאורך הגבול הצפוני במהלך היום.

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

נציג המורדים לחדשות 2: "תקיפות ישראל - שמחה גדולה"

הערכה בישראל: לא תהיה תגובה סורית

שתי סוללות כיפת ברזל נפרשו בצפון

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"