נסגר המרחב האווירי באזור הצפון

בעקבות המתיחות בצפון הוחלט בצה"ל להורות על סגירת המרחב האוויר בצפון עד ליום חמישי הקרוב. מחברת ארקיע נמסר כי בוטלו טיסות הפנים בקו חיפה-אילת. בשעות הלילה הוחלט בצה"ל לפרוש שתי סוללות כיפת ברזל באזור הצפון

בוטלו טיסות ארקיע בקו חיפה-אילת (חדשות 2)

עוד סימן למתיחות בצפון בעקבות התקיפה בסוריה: לאחר שבשעות הלילה הוחלט בצה"ל לפרוש שתי סוללות של מערכת כיפת ברזל בצפון, אחר הצהריים הוחלט על סגירת המרחב האווירי בצפון לתנועה אזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחברת "ארקיע" נמסר כי "עקב הנחיית צה"ל על סגירת המרחב האווירי בצפון עד ל-9.5, נאלצת ארקיע להודיע על ביטול הטיסות הפנים ארציות בקו חיפה-אילת". מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מרחבי התעופה האזרחיים מנוהלים בתיאום של חיל האוויר בתיאום מול רשות שדות התעופה בהתאם להערכות מצב".

כשהתקשרנו הערב להזמין טיסה בחברת ארקיע בקו חיפה-אילת, נאמר לנו כי אין טיסות ביומיים הקרובים, אבל לא ממש ידעו להסביר מדוע. "אני רואה במערכת שבאמת אין טיסות וזה מאוד מוזר לי, כי כל הזמן יש", אמר נציג ההזמנות של החברה, שככל הנראה לא עודכן בהתפתחות. באתר החברה עדיין מוצעים כרטיסים לטיסות בימים הקרובים.

שתי סוללות כיפת ברזל הוצבו הלילה בצפון. אחת מהן הוצבה באזור חיפה והשנייה באזור צפת. במקביל, הוחלט היום לדחות את קמפיין פיקוד העורף לקראת התרגיל שייערך בסוף החודש. שבמהלכו היו אמורות להיות מתורגלות הנחיות לתושבים נגד איום רקטי ודגשים למיגון.

גם מסיבת עיתונאים שהייתה אמורה להתקיים מחר נדחתה. ההחלטה התקבלה על ידי אלוף פיקוד העורף, אייל אייזנברג, והשר להגנת העורף גלעד ארדן. "אין לנו עניין להלחיץ את התושבים לנוכח הדיווחים", אמר לחדשות 2 באינטרנט גורם המעורה בפרטים. גורם צבאי אמר כי הקמפיין נדחה לפי שעה ויעלה לפי הצורך.

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

בגולן נערכים לאפשרות של טילים

סוריה מבהירה: כל תגובה אפשרית

סוריה: התקיפה - הכרזת מלחמה של ישראל

חיזבאללה מציג תמונות מהאזור שהופצץ

שתי סוללות כיפת ברזל נפרשו בצפון

אהוד יערי בטור מיוחד: "המילה האחרונה מישראל טרם נאמרה"

גורם בי-ם: "ישראל מאחורי התקיפה"

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

בפעם השנייה השבוע: הנשיא אסד נראה בפומבי

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

ג'ונתן מן: לא לצפות להתערבות אמריקנית בסוריה

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה

אובמה: "אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"