סוריה מבהירה: כל תגובה אפשרית

בתום כינוס ביטחוני בסוריה, יצא שר ההסברה בהודעה מיוחדת בעקבות התקיפה הלילה סמוך לדמשק. "התוקפנות הישראלית פותחת דלת לתגובה מכל סוג שהיא", אמר. "התוקפנות הופכת האזור כולו למסוכן". בינתיים, מצרים הצטרפה לגינויי התקיפה

שר ההסברה הסורי אומר היום אחר הצהריים כי "התוקפנות הישראלית פותחת את הדלת לפעולה מכל סוג שהיא". השר הסורי אמר את הדברים לאחר כינוס של ראשי מנגנוני הביטחון הסורי, ישיבה שבה נידונה תגובתה של סוריה לתקיפה הלילה בפרברי דמשק המיוחסת לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת העיתונאים שכינס הוסיף השר כי התקופנות הישראלית הופכת את האזור כולו למסוכן עוד יותר. הוא הדגיש בנוסף כי התקיפה מוכיחה את הקשר בין הציונות לבין תנועות אופוזיציה הפועלות בסוריה.

"מעשה התוקפנות פותח פתח נרחב בפני כל אפשרות תגובה", אמר השר, "ובעיקר חושף באופן שלא מותיר מקום לספק את גודלו של הקשר בין הגורמים הנלחמים בסוריה, הטרוריסטים, הכופרים והציונים".

בינתיים, מצרים הצטרפה לגינויי התקיפה בסוריה, בטענה כי היא "רק מסבכת את המצב אותו קהיר מנסה לפתור".

מוקדם יותר אמר סגן שר החוץ הסורי כי המתקפה על המתקן הצבאי הסורי בדמשק היא הכרזת מלחמה של ישראל. "המתקפה הישראלית מוכיחה שיש ברית בין הטרוריסטים לבין ישראל", אמר סגן שר החוץ הסורי פייסל אל-מקדד. לדבריו, דמשק תגיב למתקפה בזמן ובאופן שבו תבחר.

פאיז אל סייג', חבר פרלמנט סורי ועיתונאי הוסיף ואמר כי "כאשר סוריה תגיב על האירוע הזה, זה יהיה רק אחרי שתתייעץ עם בנות בריתה, כולל רוסיה, סין ואירן, כמו גם עם כוחות ההתנגדות באזור. אני מאמין שהממשל שוקל עכשיו כיצד יגיב, אולי זו תהיה תגובה צבאית ישירה". בליגה הערבית גינו את התקיפה הלילה בדמשק וקראו למועצת הביטחון של האו"ם לפעול כדי לרסן את ישראל.

שר ההסברה הסורי, היום (הטלוויזיה הסורית)

במקביל, דחה ראש הממשלה נתניהו את נסיעתו לסין בשעתיים, על מנת לכנס דיון של הקבינט המדיני-ביטחוני. "מדובר בפגישת עדכון שגרתית", אמר גורם מדיני לחדשות 2 באינטרנט. "אין מקום לפרשנויות מרחיקות לכת". בפתח ישיבת הממשלה השבועית נמנע ראש הממשלה מלהתייחס לדיווחים על התקיפה.

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

שתי סוללות כיפת ברזל נפרשו בצפון

אהוד יערי בטור מיוחד: "המילה האחרונה מישראל טרם נאמרה"

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

בפעם השנייה השבוע: הנשיא אסד נראה בפומבי

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

ג'ונתן מן: לא לצפות להתערבות אמריקנית בסוריה

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה

אובמה: "אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"