חיזבאללה מציג: נזקי התקיפה הישראלית בסוריה

רשת אל מנאר שידרה תמונות מהאתרים שהפציץ צה"ל שבהן נראה עשן מיתמר, מבנים הרוסים ושרידי פצצות. איש צבא סורי סיפר: "ראינו ארבע או חמש מתקפות במהלך הלילה ועוד אחת בשעות הבוקר, הטילים נחתו כאן והבעירו אש עצומה"

אחרי הדיווחים, העדויות, והאיומים בתגובה - בעקבות התקיפה בסוריה שמיוחסת על פי פרסומים זרים לצה"ל - מפרסמת רשת הטלוויזיה אל מנאר של חיזבאללה תמונות מהאתר שלכאורה הותקף בידי חיל האוויר הישראלי. בתמונות ניתן לראות עשן מיתמר מהשטח שהופצץ וכן שרידים של פצצות ושל המבנה שהושמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת אל מנאר שידרה גם ראיונות עם אנשי הצבא הסורי במקום. אחד מהם, שלא מזוהה בשמו, אומר: "ראינו ארבע או חמש מתקפות במהלך הלילה ועוד אחת בשעות הבוקר. הטילים נחתו כאן והבעירו אש עצומה. המטוסים הסתובבו בשמי האזור במשך 45 דקות".

שר החוץ הלבנוני עדנאן מנצור גינה את הפעולה ויצא נגד "התוקפנות הישראלית ושתיקת הקהילה הבינלאומית". מנצור הדגיש כי "זה הזמן שהליגה הערבית תבהיר את עמדתה לאור התוקפנות הישראלית נגד המדינות הערביות".

עשן מיתמר באזור שהותקף בסוריה (חדשות 2)

בריטניה: ישראל פועלת כדי להגן על הביטחון הלאומי שלה

שר החוץ הבריטי וויליאם הייג הזהיר שהמתקפה הישראלית בסוריה מראה שהשלום בכל האזור נמצא תחת איום. הייג אמר שלאור המתקפה, מודגש הצורך לחמש את כוחות האופוזיציה הסוריים.

"אין לנו עדיין אישור רשמי למתקפה, אבל יש על פי הדיווחים מקור בישראל שיאשר שנערכה מתקפה", אמר שר החוץ הבריטי לרשת סקיי. "אני ממתין לאישור רשמי לפני שאגיב, אבל אני יכול לומר שהאירוע הזה ועוד אירועים רבים אחרים בימים האחרונים מדגישים שהסכנה המיידית לשלום בכל האזור הולכת ומחמירה".

הייג הוסיף כי "ישראל הבהירה שתפעל אם היא תאמין שנשק קריטי יגיע לידי חיזבאללה, ישראל פועלת כדי להגן על הביטחון הלאומי שלה ואנו חייבים לכבד את זה".