2 סוללות כיפת ברזל נפרסו בצפון; דיווח בלבנון: צה"ל העלה הכוננות בגבול

בשל המתיחות בגבולה הצפוני של מדינת ישראל, פרס הצבא את שתי הסוללות באזור צפת ובחיפה. במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית על העלאת הכוננות בגבול מצידה של ישראל. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר

דיווח בלבנון: צה"ל העלה הכוננות בגבול (AP)

כשברקע גוברת המתיחות בגזרה הצפונית לאחר התקיפות בסוריה, החליט צה"ל לפרוש במהלך הלילה שתי סוללות כיפת ברזל באזור הצפון. אחת מהן הוצבה באזור חיפה והשנייה באזור צפת. במקביל, הוחלט היום לדחות את קמפיין פיקוד העורף לקראת התרגיל שייערך בסוף החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית כי ישראל העלתה את רמת הכוננות בגבול עם לבנון. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר. על פי הפרסום, העלאת הכוננות מגיעה בעקבות המתיחות באזור בשל התקיפה שביצע לכאורה חיל האוויר הישראלי בדמשק. עוד נמסר, כי צבא לבנון וכוחות יוניפי"ל הגבירו את הסיורים והתצפיות בגבול בין שתי המדינות, זאת בשל הרגישות באזור.

ערכות מגן, הקמפיין בוטל כדי לא להלחיץ (רויטרס)

גם במשרד להגנת העורף לא נשארו אדישים להתפתחויות. במשרד הוחלט לדחות את קמפיין פיקוד העורף לקראת התרגיל התרגיל שייערך בסוף החודש, שבמהלכו היו אמורות להיות מתורגלות הנחיות לתושבים נגד איום רקטי ודגשים למיגון. גם מסיבת עיתונאים שהייתה אמורה להתקיים מחר נדחתה. ההחלטה התקבלה על ידי אלוף פיקוד העורף, אייל אייזנברג, והשר להגנת העורף גלעד ארדן. 

"אין לנו עניין להלחיץ את התושבים לנוכח הדיווחים", אמר לחדשות 2 באינטרנט גורם המעורה בפרטים. גורם צבאי אמר כי הקמפיין נדחה לפי שעה ויעלה לפי הצורך.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הגיב ישירות לדיווחים על מתקפה בסוריה, אך אמר בטקס לחניכת כביש לזכרו של אביו: "אבי לימד אותי שהאחריות הגדולה ביותר שיש לנו היא להבטיח את ביטחונה של ישראל ועתידה".

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

אהוד יערי בטור מיוחד: "המילה האחרונה מישראל טרם נאמרה"

גורם בי-ם: "ישראל מאחורי התקיפה"

רוני דניאל בטור מיוחד: "ישראל מהלכת על קו שיכול להוביל להסלמה"

דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

בפעם השנייה השבוע: הנשיא אסד נראה בפומבי

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

ג'ונתן מן: לא לצפות להתערבות אמריקנית בסוריה

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה

אובמה: "אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"