סיימון סעדתי הוחזר מלבנון לשטח ישראל: "מצבו טוב"

אחרי חמישה ימים, הושב האזרח שחצה את הגבול ללבנון. אנשי הצלב האדום העבירו אותו ברכב אל מעבר הגבול בראש הנקרה שם נמסר לידי הרשויות בישראל. "שוחחנו איתו ומצבו הפיזי טוב", סיפר דובר הצלב האדום בישראל ואמר שבימים הקרובים יעמדו בקשר עם משפחתו

אחרי חמישה ימים, סיימון סעדתי, האזרח הישראלי שחצה את הגבול ללבנון, הוחזר הבוקר לישראל. נציגים מהצד הלבנוני העבירו את סעדתי אל רכב של הצלב האדום ומשם הוא הועבר אל מעבר הגבול בראש הנקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שוחחנו איתו ומצבו הפיזי טוב", סיפר דובר הצלב האדום בישראל, רן גולדשטיין, לחדשות 2 באינטרנט. לדבריו, בימים הקרובים יעמדו בצלב האדום בקשר עם סעדתי ועם משפחתו כדי להמשיך ולעקוב אחרי מצבו.

ביום רביעי האחרון נצפה סעדתי כשהוא חוצה את גדר הגבול ללבנון באזור ראש הנקרה. בצה"ל העבירו הודעה בעניין לכוח יוניפי"ל, ועודכנו שהאיש נעצר על ידי צבא לבנון.

סעדתי לא רצה לחזור לישראל

במהלך מעצרו ביקרו אותו נציגי הוועד הבינלאומי של הצלב האדום וכן שמרו על קשר עם בני משפחתו. סעדתי עצמו טען במהלך שהותו בלבנון כי אינו מעוניין לשוב לישראל. בני משפחתו של סעדתי אמרו בימים האחרונים כי הוא אינו בריא בנפשו.

גורם ביטחוני המעורה בפרטי החקירה סיפר לעיתון "אל-אחבאר" כי "סעדתי סיפר שברח ללבנון כיוון שסבל בישראל מדיכוי ועוול. הוא טען כי בגלל התנאים הקשים שהוא נתון בהם בישראל, ביצע את המעשה".

השבוע אמרו מקורות בממשלת לבנון כי בתום חקירה של גופי המודיעין הלבנוניים, יעביר צבא לבנון את הישראלי שחצה את הגבול - בחזרה לארצו.