דיווח: "ישראל תקפה הלילה בדמשק"

הטלוויזיה הסורית דיווחה כי צה"ל תקף יעדים נוספים בבירה דמשק גם הלילה. היעד המדובר הוא מתקן מחקר צבאי, אותו יעד שהותקף בתחילת השנה, זאת לפי פרסומים זרים. גורם מערבי לרויטרס: "מטרת התקיפה - טילים שיועדו לחיזבאללה". עדי ראייה ל"אל-ג'זירה": "כמו רעידת אדמה"

בסוריה מאשימים את ישראל בתקיפה אווירית נוספת לפנות בוקר בדמשק. כלי התקשורת הרשמיים במדינה טוענים כי ישראל תקפה את מרכז המחקר ג'רמיה הסמוך לבירה - המקום שבו תקפה, לכאורה, גם בחודש ינואר. גורם מערבי לסוכנות הידיעות רויטרס: "מטרת התקיפה - טילים אירניים שיועדו לחיזבאללה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, התקיפה היא ניסיון להעלות את המורל של המורדים. עדי ראיה במקום טענו כי ייתכן והמטוסים תקפו גם יחידות של משמר הרפובליקה הסורי וסוללת טילים של צבא סוריה, כמו גם מחסן תחמושת סמוך.

מקור אמריקני בכיר אישר לרשת הטלוויזיה האמריקנית NBC כי מטוסים ישראליים הם שביצעו את התקיפה. סרטונים של האופוזיציה שהועלו לרשת האינטרנט מתעדים את הפיצוץ, לכאורה, במקום. הטלוויזיה הסורית מדווחת על הרוגים בתקיפה מבלי לפרט את מספרם. דובר צה"ל: "לא מגיבים על דיווחים מסוג זה".

על פי הפרסומים, זרם החשמל באזור נותק לזמן קצר ועדי ראייה דיווחו על רעידות בעת הפיצוצים ועל חלונות מנופצים. עוד דווח, כי מדובר במשלוח שיורט היו טילי קרקע-קרקע מסוג "פתח 110". על פי מקורות זרים, הופצצו יעדים הסמוכים לארמונו של אסד וכן שני בסיסים של חטיבות 104 ו-105, יחד עם המרכז למחקרים מדעיים.

תושבי דמשק טוענים: "כך נראתה התקיפה"

רשת "אל-ג'זירה" ציטטה כמה מתושבי דמשק, שטענו כי ראו מספר כלי טיס חגים מעל דמשק וסיפרו: "הפיצוצים העזים הרגישו כמו רעידת אדמה".

"הכל היה שקט ופתאום ראינו את האור הכתום הבהיר הזה בשמיים ואחריו פיצוצים עזים", אמר לרשת אל ערביה טארק הילנאווי, תושב דמשק שישב במרפסת ביתו בזמן ההפגזות. "חשבתי שזה נגמר עבורנו, שכל דמשק עולה באש".

דיווח זה מצטרף לדיווחים שהתקבלו בסוף השבוע בדבר תקיפה של חיל האוויר בלילה שבין חמישי לשישי. אתמול דיווח ה"ניו יורק טיימס" כי מטרת התקיפה הייתה מחסן שבו אוחסנו טילים מסוג "פתח 110", שהגיעו לשדה התעופה בדמשק במשלוח מאירן ונמצאים גם בשליטתו של ארגון חיזבאללה.

אתמול הגיב דובר השגרירות הישראלית בוושינגטון על הדיווחים הזרים אודות התקיפה שאירעה לכאורה בסוריה, ואמר לעיתונאים כי "אנו לא יכולים להגיב על הדיווחים האלו, אבל מה שאנחנו יכולים לומר הוא כי ישראל נחושה למנוע את העברת הנשק הכימי של המשטר הסורי לטרוריסטים, ובמיוחד לחיזבאללה בלבנון".

ארצות הברית סבורה שישראל ביצעה תקיפה אווירית בסוריה, כך דיווח ה-CNN שציטט שני פקידים אמריקניים בעילום שם. לטענת אותם פקידים, התקיפה בוצעה בין יום חמישי ליום שישי ומטוסי הקרב של ישראל לא נכנסו למרחב הסורי. גורמים רשמיים בישראל סירבו להגיב לדיווח.

מקור אחר - גם הוא תחת עילום שם - אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ראש הממשלה נתניהו כינס בחמישי בלילה את הקבינט הביטחוני לשיחות חשאיות בירושלים.

התקיפה בסוריה - הסיקור המלא:

בפעם השנייה השבוע: הנשיא אסד נראה בפומבי

"מטרת התקיפה: טילי קרקע-קרקע"

"ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

רוני דניאל בטור מיוחד: חבית הנפץ שעומדת לפתחינו

ג'ונתן מן: לא לצפות להתערבות אמריקנית בסוריה

דיווח: ישראל תקפה יעדים בסוריה

אובמה: "אינני צופה שליחת כוחות לסוריה"

הנשיא אובמה: "לישראל הזכות להגן על עצמה מפני העברת נשק לחיזבאללה"