סיימון סעדתי יוחזר מחר לישראל

צבא לבנון סיים את חקירתו של האזרח הישראלי סיימון סעדתי שחצה את הגבול השבוע, וכבר מחר הוא יועבר לידי אנשי הצלב האדום שילוו אותו בדרכו חזרה לארץ במעבר הגבול נקורה שליד ראש הנקרה. שלשום דווח כי סעדתי אמר לחוקריו כי הוא אינו מעוניין לשוב לישראל

ראש הנקרה, מחר תתבצע שם ההעברה (אבנר גדיש)

סיימון סעדתי, האזרח הישראלי שחצה את הגבול לעבר שטח לבנון ביום חמישי יוחזר כבר מחר לישראל. צבא לבנון הודיע אחר הצהריים לצלב האדום כי יעביר לרשותו את האיש ומשם הוא יוכל לשוב לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך מעצרו ביקרו אותו נציגי הוועד הבינלאומי של הצלב האדום וכן שמרו על קשר עם בני משפחתו. סעדתי עצמו טען במהלך שהותו בלבנון כי אינו מעוניין לשוב לישראל. בני משפחתו של סעדתי אמרו בימים האחרונים כי הוא אינו בריא בנפשו. המעבר צפוי להתקיים מחר. במעבר הגבול נקורה הסמוך לראש הנקרה.

שלשום דיווח העיתון "אל-אחבאר", המזוהה עם ארגון חיזבאללה כי סעדתי לא רוצה לשוב לישראל. על פי הדיווח, שבו מצוטט "גורם ביטחוני המעורה בפרטי החקירה, סעדתי נחקר וסיפר כי ברח ללבנון כי סבל בישראל מ"דיכוי ועוול". לדבריו, בשל ה"תנאים הקשים" שהוא נתון בהם בישראל, ביצע את המעשה.

לבנון: סעדתי טוען כי "סבל מדיכוי" בישראל (רויטרס)

יחד עם זאת, אמרו השבוע מקורות בממשלת לבנון כי בתום חקירה של גופי המודיעין הלבנוניים, יעביר צבא לבנון את הישראלי שחצה את הגבול - בחזרה לארצו. וההערכה שהחזרתו תתרחש בתוך מספר ימים, קרמה עור וגידים ותושלם מחר.

סעדתי נצפה כשהוא חוצה את גדר הגבול ללבנון באזור ראש הנקרה. בצה"ל העבירו הודעה בעניין לכוח יוניפי"ל, ועודכנו שהאיש נעצר על ידי צבא לבנון. טרם התבררה זהותו של האיש ומדוע חצה את הגבול.