דובר שגרירות ישראל בוושינגטון: "ישראל נחושה למנוע העברת נשק כימי לחיזבאללה"

ישראל מסרבת להגיב לדיווחים הזרים על התקיפה שלכאורה בוצעה בסוריה, כך גם השגרירות הישראלית בוושינגטון, אולם דובר השגרירות הדגיש בפני העיתונאים כי ישראל נחושה למנוע את העברת הנשק הכימי מידי הסורים לחיזבאללה

ארכיון (דובר צה"ל)

דובר השגרירות הישראלית בוושינגטון הגיב לדיווחים הזרים אודות התקיפה שאירעה לכאורה בסוריה, ואמר לעיתונאים כי "אנחנו לא יכולים להגיב על הדיווחים האלו, אבל מה שאנחנו יכולים לומר הוא כי ישראל נחושה למנוע את העברת הנשק הכימי של המשטר הסורי לטרוריסטים, ובמיוחד לחיזבאללה בלבנון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארצות הברית סבורה שישראל ביצעה תקיפה אווירית בסוריה, כך דיווח ה-CNN שציטט שני פקידים אמריקניים בעילום שם. לטענת אותם פקידים, התקיפה בוצעה בין יום חמישי ליום שישי ומטוסי הקרב של ישראל לא נכנסו למרחב הסורי. גורמים רשמיים בישראל סירבו להגיב לדיווח.

מקור אחר - גם הוא תחת עילום שם - אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ראש הממשלה נתניהו כינס בחמישי בלילה את הקבינט הביטחוני לשיחות חשאיות בירושלים.

גם דובר הבית הלבן לא מגיב לדברים

על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה CNN, לא ברור מה היה יעד התקיפה שאירעה לכאורה, אך ככל הנראה לא מדובר על מתקנים המכילים נשק כימי. עם זאת, ייתכן כי מדובר במצבורי נשק המיועדים להגיע לחיזבאללה. לא נמסרה תגובה מפי גורם ישראלי רשמי וגם דובר הבית הלבן בחר שלא להגיב לדברים.

למרות זאת, הדיווח כן מצטט מקור ישראלי בכיר האומר כי "ישראל תעשה כל שיידרש כדי למנוע העברת נשק מסוריה לידי ארגוני טרור. עצרנו זאת בעבר ונמשיך לעשות כך גם בעתיד".

מנגד גורמים סורים רשמיים דווקא מכחישים את קיומה של התקיפה. שליח סוריה לאו"ם, בשאר אלג'אפארי אמר הלילה כי הוא אינו מודע לשום תקיפה של כוחות ישראליים במדינתו.

תקיפה זו אינה הראשונה שהתקיימה בשנה הנוכחית. לפי פרסומים זרים, ישראל ביצעה תקיפה בסוריה במהלך חודש ינואר. לפי דיווח של דובר ממשלת סוריה, יעד התקיפה הקודמת היה מרכז מדעי לפיתוח אמצעי לחימה ופרסומים ברשתות זרות אחרות דיווחו גם על תקיפת שיירת משאיות של ארגון חיזבאללה אשר עשו דרכן לעבר לבנון מאזור סוריה.