המתנחלים מפגינים נגד הריסת מאחז "אביתר"

עשרות מתנחלים הגיעו היום לצומת תפוח שבשומרון, שם אירע השבוע פיגוע הדקירה שבו נרצח תושב יצהר, אביתר בורובסקי ז"ל. המתנחלים מפגינים על הריסת מבנה בלתי-חוקי שהוקם לזכרו, ואחד המפגינים שהתעמת עם השוטרים במקום – נעצר

אביתר בורובסקי ז"ל (באדיבות המשפחה)

עשרות מתנחלים מפגינים בצומת תפוח בשומרון במחאה על הריסת מבנה בלתי-חוקי שהוקם הלילה לזכרו של תושב יצהר, אביתר בורובסקי ז"ל, שנרצח בפיגוע הדקירה השבוע בצומת. השוטרים שהגיעו למקום אף עצרו את אחד המפגינים שהתעמת עמם. בנוסף למשטרה גם חיילי צה"ל ומשמר הגבול הגיעו למקום בכוחות מתוגברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום, נפצע לוחם משמר הגבול באורח קל, כתוצאה מיידוי אבנים בהפרות סדר בכפר קדום בשומרון. כ-100 פלסטינים השליכו אבנים על כוחות הביטחון, ואלו ירו לעברם אמצעים לפיזור הפגנות. התפרעויות נוספות אירעו גם בכפר דיר ג'ריר - שם פלסטינים מפגינים מדי יום שישי במחאה על הקמת מאחז במקום - וכמו כן סמוך ליישוב עופרה, ובכפרים בילעין ונעלין.

שלושה ימים לאחר שהוקם, הרסו הלילה כוחות המשטרה והמנהל האזרחי את "מאחז אביתר", על שם אביתר בורובסקי ז"ל, בן 32, שנרצח בפיגוע דקירה בצומת תפוח שבשומרון ביום שלישי. פחות מיממה לאחר הרצח, הקימו תושבי השומרון מבנים ארעיים כסנונית ראשונה לקראת התיישבות חדשה שתוקם במקום לזכרו של אביתר ז"ל.

זירת הפיגוע (אגף ביטחון מועצה אזורית שומרון)

"פינוי המאחז - מעשה פחדני"

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, שהעתיק את משרדו למאחז החדש, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במעשה פחדני. אלוף הפיקוד (ניצן אלון) לא יודע לשמור על יהודים. הוא ערך מבצע צבאי בנוסח סיירת מטכ"ל על אוהל מחאה שהוקם לזכר יהודי שנרצח רק מעצם היותו יהודי".

מסיקה המשיך לתקוף את האלוף אלון ואמר כי "אלון הוא אבי אבות הסרת המחסומים ושיתוף הפעולה עם מחבלים פלסטיניים שרוצחים אזרחים נשים וילדים. זאת בושה וחרפה, הדם עוד שותת". לטענתו של מסיקה, אנשי המאחז הבטיחו לשלטונות צה"ל כי יפנו את המבנים הזמניים עם תום ימי השבעה על אביתר ז"ל. "זאת הייתה בסך הכל פעולת מחאה. הבטחנו שבסוף השבעה נתפנה. מה כל כך בער לו? לאלפי הבתים הבלתי חוקיים בשטחי הפלסטינים הוא לא אומר כלום".

בורובסקי ז"ל, אב לחמישה מיצהר, נדקר למוות על ידי מחבל פלסטיני בשעה שעמד בטרמפיאדה בצומת תפוח. המחבל נפצע באורח בינוני כתוצאה מירי של לוחמי מג"ב, ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.