לבנון: "מטס חריג חדר לשטחנו"

כלי תקשורת במדינה מדווחים כי שמונה כלי טיס חדרו אל שמיה. "למרות שמדובר בפעולה שנעשית על בסיס יומי, זהו נפח חריג", נכתב בהודעת הצבא. על פי הפרסום, המטוסים נכנסו מאזור צידון וחגו מעל הים מול ביירות

דיווח: "מדובר בתעבורה אווירית בעלת נפח ח (רויטרס)

צבא לבנון הודיע היום כי שמונה מטוסי קרב ישראליים הפרו את המרחב האווירי של המדינה בתוך פרק זמן של 14 שעות. על פי הדיווח ב"דיילי סטאר" הלבנוני, פעולות מסוג מתבצעות על ידי מטוסי סיור וקרב על בסיס כמעט קבוע, אך הפעם התעבורה האווירית הייתה "חריגה במיוחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מטוסי קרב ישראליים הפרו את המרחב האווירי של לבנון", נכתב בהודעת צבא לבנון. "הם נכנסו מצידון וטסו מעל שמי המדינה ומול חופי ביירות". על פי הדיווח, עזבו כלי הטיס את המרחב האווירי של לבנון כארבע שעות מאוחר יותר - מעל נקורה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל אינו מגיב על פרסומים זרים".

בשבוע שעבר: צבא לבנון הגביר הכוננות בגבול

בעת האחרונה גוברים הדיווחים על מטוסי צה"ל שחודרים אל שטח לבנון. לאחר שבשבוע שעבר סיכלו מטוסי חיל האוויר ניסיון חדירה לשטח ישראל של מזל"ט השייך ככל הנראה לארגון חיזבאללה, דיווחו כלי תקשורת במדינה, וביניהם סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית, כי צבא לבנון וכוח יוניפי"ל הגבירו את הכוננות בגבול עם ישראל. במקביל, כך על פי הדיווחים, ביצעו מטוסי קרב ישראליים גיחות בשמי דרום המדינה.

על פי הפרסומים, נצפתה תנועה ערה של כלי טיס ישראליים מעל דרום לבנון, בין היתר באזור חוות שבעא, בינת ג'ביל, מרג 'עיון, תבנין ונחל הליטני. מהדיווח של סוכנות הידיעות הלבנונית עולה כי בעקבות הפלת המזל"ט אתמול והפעילות שנצפתה, הגבירו צבא לבנון וכוחות יוניפי"ל את סיוריהם באזור.