אזעקת שווא החרידה את תושבי הגולן

סמוך לשעה 12:00 נשמעה צפירה עולה ויורדת. אזרחים רבים רצו לתפוס מחסה במקלטים ובמרחבים המוגנים. דקות ספורות לאחר מכן התברר: מדובר באיכון שווא ולא נמצא כל נפל של רקטה באזור. כעת נבדק מדוע פעלה האזעקה

תושבי האזור רצו למקלטים - וחזרו לשגרה (חדשות 2)

חרדה אחזה היום בתושבי רמת הגולן והיישובים שלמרגלות הר החרמון, כשמערכת האזעקה המתריעה מפני ירי רקטות החלה לפעול במפתיע בסמוך לשעה 12:00. רק כעבור דקות אחדות התברר כי מדובר באזעקת שווא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם הישמע הצפירה העולה ויורדת חשו תושבי האזור אל המקלטים והמרחבים המוגנים. זמן קצר לאחר מכן, משלא נמצא כל נפל של רקטה בשטח ישראל - הודיעה המשטרה כי מדובר באיכון שווא. כעת, נבדק בפיקוד העורף מדוע פעלה האזעקה.

בחודש שעבר: מרגמות בגולן, ירי לעבר כוח צה"ל

בתחילת החודש שעבר, שעות ספורות לאחר הסיור של שר הביטחון הטרי יעלון בגבול ישראל-סוריה, אירעו שני אירועים חמורים בגזרה הרגישה. פעם נוספת נורה פגז סורי שהתפוצץ ברמת הגולן, כשעדיין לא ברור אם הוא מוגדר כתועה או מכוון, ותוך פחות משעה נפתחה אש מנשק קל לעבר סיור של צה"ל שנע סמוך לגבול.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר במהלך הסיור כי "כשזה פוגע באינטרסים שלנו, בין אם זה ירי ספורדי מעבר לגבול, אם הוא מכוון או לא מכוון לעבר שטחנו, אנו מגיבים כדי לשתק את מקורות הירי כפי שקרה בעבר". ואכן, כעבור שעות נדרש צה"ל להחלטה כיצד להגיב לאירועים.

שעות ספורות לאחר מכן, התפוצץ פגז שנורה משטח סוריה באזור תל פארס שבמרכז הרמה. לא היו נפגעים או נזק. גורמים במערכת הביטחון העריכו כי מדובר בירי תועה במסגרת המלחמה בין המורדים לכוחות אסד.

תוך פחות משעה נפתחה אש גם לעבר סיור של צה"ל שנע סמוך לגבול באזור תל חזקה, ליד עין זיוון. גם במקרה הזה לא היו נפגעים. בתגובה לירי לעבר הסיור, ירו טנקים של צה"ל לעבר מקור הירי וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה. צה"ל העביר הודעה בנושא לגורמי האו"ם. גורם בפיקוד צפון אמר כי אותו מקור ירה כבר כמה פעמים בעבר לשטח ישראל.