זעם בעקבות פינוי המאחז על שם אביתר בורובסקי ז"ל: "מעשה פחדני"

כוחות המשטרה והמינהל האזרחי פשטו הלילה על מתחם המבנים שהוקם לזכר אביתר בורובסקי ז"ל, שנרצח בפיגוע בצומת תפוח בתחילת השבוע והחלו בהריסתם. ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הביע תרעומת על הפינוי: "מדובר במעשה פחדני", אמר. "מה כל כך בער לפנות?"

אביתר ברובסקי ז"ל. "מה כל כך בער לפנות?" (באדיבות המשפחה)

שלושה ימים לאחר שהוקם, הרסו הלילה כוחות המשטרה והמנהל האזרחי את "מאחז אביתר", על שם אביתר בורובסקי ז"ל, בן 32, שנרצח בפיגוע דקירה בצומת תפוח שבשומרון ביום שלישי. פחות מיממה לאחר הרצח, הקימו תושבי השומרון מבנים ארעיים כסנונית ראשונה לקראת התיישבות חדשה שתוקם במקום לזכרו של אביתר ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, שהעתיק את משרדו למאחז החדש, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במעשה פחדני. אלוף הפיקוד (ניצן אלון) לא יודע לשמור על יהודים. הוא ערך מבצע צבאי בנוסח סיירת מטכ"ל על אוהל מחאה שהוקם לזכר יהודי שנרצח רק מעצם היותו יהודי".

מסיקה המשיך לתקוף את האלוף אלון ואמר כי "אלון הוא אבי אבות הסרת המחסומים ושיתוף הפעולה עם מחבלים פלסטיניים שרוצחים אזרחים נשים וילדים. זאת בושה וחרפה, הדם עוד שותת".

לטענתו של מסיקה, אנשי המאחז הבטיחו לשלטונות צה"ל כי יפנו את המבנים הזמניים עם תום ימי השבעה על אביתר ז"ל. "זאת הייתה בסך הכל פעולת מחאה. הבטחנו שבסוף השבעה נתפנה. מה כל כך בער לו? לאלפי הבתים הבלתי חוקיים בשטחי הפלסטינים הוא לא אומר כלום".

בורובסקי ז"ל, אב לחמישה מיצהר, נדקר למוות על ידי מחבל פלסטיני בשעה שעמד בטרמפיאדה בצומת תפוח. המחבל נפצע באורח בינוני כתוצאה מירי של לוחמי מג"ב, ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

פיגוע הדקירה הצית את האזור הרגיש, ועשרות מתנחלים ביצעו אירועי נקמה בדמות הצתת שדות חקלאיים השייכים לפלסטינים ויידו אבנים לעבר כלי רכב. בלילה שלאחר מכן ביצעו מתנחלים פעולות "תג מחיר" בכפר ביתילו, צפונית מערבית לרמאללה.

בעקבות הפעולה החלו עימותים בין המתנחלים לתושבי הכפר, שהופרדו על ידי כוחות הביטחון, תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. במהלך העימות נפצע קל מתנחל מיידוי אבנים ולא נזקק לפינוי. נזק נגרם לחמישה רכבים.