ניסיון פיגוע ירי סמוך למצפה יריחו; אין נפגעים

שתי צעירות ישראליות עשו דרכן סמוך למצפה יריחו כשאש נפתחה לעבר הרכב בו נסעו. בנס לא נפגעו מהירי. כוחות גדולים של צבא ומשטרה הוזעקו לאזור ופתחו במצוד אחר היורים באזור ואדי קלט

לא רק יידויי אבנים: אש נפתחה הערב לעבר מכונית ישראלית שעשתה את דרכה סמוך ליישוב מצפה יריחו באזור בנימין. שתי צעירות שהיו ברכב לא נפגעו מהירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות גדולים של צבא ומשטרה הגיעו למקום. הם בדקו את הרכב ומצאו פגיעות של קליעים. הכוחות פתחו במצוד אחר היורים.

"מתנהל מרדף גדול באזור ואדי קלט אחר החשוד בירי", אמרו בדוברות מצפה יריחו לסוכנות "תצפית". "זוהתה פגיעה אחת בדלת האחורית של הרכב. בנס אין נפגעים". עוד ציינו כי כעת שורר שקט באזור והכביש פתוח לתנועה לכל הכיוונים.

לפני יומיים התרחש פיגוע דקירה בצומת תפוח. אביתר בורובוסקי, תושב יצהר, עמד בתחנת האוטובוס לכיוון ירושלים, כאשר מחבל חמוש בסכין, הגיע אליו ודקר אותו שלוש דקירות בחזה, חטף את האקדח שהיה ברשותו של בורובסקי, וירה בו כדור אחד.

שוטר מג"ב שעמד בעמדה מול התחנה זיהה את האירוע, הכניס מחסנית וירה לכיוון המחבל. הוא השיב אש באקדח והחל לברוח לכיוון דרום. השוטר יחד עם מפקד המחסום רדפו אחריו ולבסוף הצליחו לנטרל אותו. המחבל, תושב הכפר שוויכה באזור טול כרם, נפצע באורח בינוני.

בנוסף, בחודשים האחרונים נרשמה עלייה דרמטית של אירועי זריקות אבנים. יותר ויותר צעירים פלסטינים נעצרים, נחקרים ונשפטים לאחר שזוהו כמשליכי אבנים.