אביו של המחבל מתפוח: "גאים בו, זה היה גורלו"

משפחתו של המחבל שדקר למוות את אביתר בורובסקי בצומת תפוח גאה במעשיו. "מה שעשה בני הוא חובתם של כל הפלסטינים שחיים תחת תוקפנות של הצבא והמתנחלים", אמר האב. המחבל סלאם זעל נפצע מירי שוטר מג"ב לאחר הדקירה. צה"ל פשט על בית משפחתו

אביתר בורובסקי. נרצח כשחיכה לאוטובוס (באדיבות המשפחה)

בזמן שמשפחתו של אביתר בורובסקי, שנרצח בפיגוע בצומת תפוח, יושבת שבעה - במשפחתו של המחבל מתגאים במעשיו. "זה היה גורלו", אמר היום אביו אסד זעל. "אנחנו המשפחה מתגאים בו. מה שעשה בני הוא חובתם של כל הפלסטינים שחיים תחת תוקפנות של הצבא והמתנחלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אביתר בורובוסקי, תושב יצהר, נרצח ביום שלישי האחרון כשעמד בתחנת האוטובוס לכיוון ירושלים. המחבל, סלאם זעל, חמוש בסכין, הגיע אליו ודקר אותו שלוש דקירות בחזה, חטף את האקדח שהיה ברשותו של בורובסקי, וירה בו כדור אחד.

שוטר מג"ב שעמד בעמדה מול התחנה זיהה את האירוע, הכניס מחסנית וירה לכיוון המחבל. המחבל השיב אש באקדח והחל לברוח לכיוון דרום. השוטר יחד עם מפקד המחסום רדפו אחריו ולבסוף הצליחו לנטרל אותו. זעל, תושב הכפר שוויכה באזור טול כרם, פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב בינוני.

זירת הפיגוע בצומת תפוח (אגף ביטחון מועצה אזורית שומרון)

לאחר האירוע, כוחות צה"ל פשטו על ביתו של המחבל. ההערכה של צה"ל היא כי סלאם זעל, המתגורר בכפר שליד טול כרם, פעל לבדו ולא נשלח על ידי אחד מארגוני הטרור הפלסטיניים.

"אני רוצה להביע את צערי וצער העם כולו למשפחתו של אביתר בורובסקי", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר האירוע, "המחבל שביצע את הרצח נלכד, ואנחנו נמשיך לעשות פעולות גם בחזית הזאת כדי להגן על אזרחינו".