מזל"ט צה"ל התרסק סמוך לעזה

בצה"ל איתרו מטוס זעיר ללא טייס מסוג "רוכב שמיים", רק בתום 12 שעות של חיפושים סמוך לגבול רצועת עזה. מסתבר כי הכלי הופעל לפני מספר ימים למטרות איסוף מודיעין אחר פעילות חשודה, אך הקשר עמו אבד והוא התרסק

מזל"ט צה"ל התרסק סמוך לרצועה. אילוסטרציה (רויטרס)

לא פחות מ-12 שעות חיפשו צוותים של צה"ל אחר מטוס זעיר ללא טייס מסוג "רוכב שמיים" שאבד מספר דקות לאחר המראתו, במהלך טיסה שאמורה הייתה לסייע באיסוף מודיעין אחר פעילות חשודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים?הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצה"ל מתחקרים כעת את האירוע, ויודעים לומר כי מדובר בתקלה טכנית. האירוע התרחש לפני מספר ימים, כשלוחמים של צה"ל בדרום רצועת עזה הפעילו את הכלי, שנמצא לבסוף בשטח פתוח סמוך לגבול הרצועה. במהלך הטיסה הקצרה אבד הקשר עם הכלי. מאז האירוע החלו הלוחמים לחפש אחר המזל"ט, מחשש שייפול לידיים עוינות, שיוכלו ללמוד ממנו על הטכנולוגיות המותקנות בו. לכלי נגרם ככל הנראה נזק.

בצה"ל ממשיכים לתחקר כעת את האירוע, אך הודיעו רשמית: "מדובר בתקלה טכנית. המזל"ט מסוג 'רוכב שמיים' נאסף על ידי צוות בשטח והאירוע נמצא בתחקיר". גורם צבאי אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "מדובר באירוע חריג למדי, שלא מתרחש בדרך כלל. צריך לבדוק האם ניתן להמנע מאירועים כאלה בעתיד", הוסיף הגורם.