החייל הנעדר רימון שדה נמצא בריא ושלם בגליל המערבי

משפחת שדה שבנה נעדר מאז יום שלישי נושמת לרווחה. לאחר יומיים של חיפושים, זיהו מספר מטיילים את החייל לאחר שצפו בתמונתו בכלי התקשורת באזור נחל כזיב שבגליל המערבי. מיד לאחר מכן התקשר החייל להוריו וסיפר כי מצבו טוב ועל מקום הימצאו. המשפחה: "מודים לכולם על העזרה בחיפושים, אין לנו טענות כלפי אף גורם"

נמצא החייל רימון שדה

החייל רימון שדה, שנעדר במשך יומיים מביתו נמצא בשעות הבוקר המאוחרות בנחל כזיב שבגליל המערבי כשהוא בריא. קבוצת מטיילים שזיהו את החייל בן ה-19 בעקבות הפרסומים אודותיו, איתרו אותו בסמוך לנחל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שביומיים האחרונים נערכו חיפושים קדחתניים אחר החייל הנעדר, הצליחה קבוצת המטיילים לזהות את החייל, זאת הודות לתמונות שפורסמו בכלי התקשורת ובפייסבוק. משהבחינו בחייל, שאלו אותו אם הוא אכן החייל רימון שדה ממודיעין. כשענה בחיוב, הבהירו לו המטיילים כי "מדינה שלמה מחפשת אחריו" ב-48 השעות האחרונות.

מיד לאחר ששמע את הדברים, יצר החייל קשר עם משפחתו והודיע להם כי הוא נמצא סמוך לנחל וכי מצבו טוב. אביו של רימון, חיים שדה יצא מיד לאחר השיחה אל מקום הימצאו של בנו.

המשפחה: אין לנו טענות לאף גורם

בקרב משפחת שדה נשמו הבוקר לרווחה מיד לאחר שבנם הנעדר יצר עמם קשר. "אנחנו רוצים להודות בראש ובראשונה לצבא ולמשטרת ישראל שפעלו באחריות, מקצועיות והרבה אמפתיה", אמרו בני המשפחה לחדשות 2 באינטרנט . "אנחנו מודים לכל מי שהציע את עזרתו ולכל המתנדבים".

בסביבת המשפחה הבהירו כי אין להם כל טענות כלפי אף גורם בנוגע להיעדרות בנם, ובכלל זה גם הגורמים הצבאיים המעורבים. זאת על אף שעל פי הערכות רימון ברח מבסיסו, עלה על אוטובוס - ומאז אבדו עקבותיו.

אבי החייל: "הוא נשמע בסדר"

"אף אחד לא עוזר לי", אמר אביו של רימון, חיים, מוקדם יותר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לפני שבנו נמצא. "הוא נשמע בסדר", סיפר האב על שיחתו האחרונה עם בנו, "אבל אנחנו יודעים שקשה לו בצבא. הוא גם לא ברח, הם הבריחו אותו, הוא שם כבר חמישה חודשים. אני דואג לו. הוא לא נמצא בקניונים או בערים, הוא בטח נמצא בטבע או בהרים, צריך לחפש אותו, אולי הוא נפל. הוא באזור הזה, מנהריה ועד טבריה. צריך להביא אנשים ולחפש אותו".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בחייל שמשרת בחיל האוויר שמשפחתו איבדה עמו את הקשר מיום שלישי. הנושא נמצא בטיפול משטרת ישראל שמשתפת פעולה עם המשטרה הצבאית. החייל לא מוגדר נעדר בשלב זה".