מתנחלים חשודים שירו בפלסטינים

אנשי היחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י עצרו שני חברים בכיתת הכוננות של איתמר בחשד שפצעו פלסטינים במהלך עימות שאירע לפני כשבועיים וחצי. ממלא מקום ראש מועצת שומרון יוסי דגן תקף בחריפות את מעצרם וכינה אותו "שערורייתי"

אילוסטרציה (רויטרס)

המשטרה עצרה היום (שלישי) שני חברים בכיתת הכוננות באיתמר, בחשד שירו ופצעו שני פלסטינים במהלך עימות בתחילת החודש. השניים מובאים בשעה זו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי המפלגה לפשיעה לאומנית ביחידה המרכזית של מחוז ש"י עצרו את השניים, החשודים ב"חבלה או פציעה בנסיבות מחמירות כתוצאה משימוש בנשק חם או קר". כיתת הכוננות של איתמר הוקפצה לפני כשבועיים וחצי, ביחד עם צוותי צבא, בעקבות דיווח על עימות בין רועה צאן מאיתמר לבין ארבעה פלסטינים תושבי עקרבא.

הכוח הצבאי שהגיע למקום עצר ארבעה חשודים פלסטינים שהובאו למרחב שומרון לחקירה. זמן קצר לאחר תום האירוע דווח על שני פלסטינים שנפגעו מירי חי - אחד ברגלו ואחד בידו. במשטרה אומרים כי הירי בוצע על ידי אנשי כיתת הכוננות שנשארה בשטח סמוך למקום התקרית.

"הגנו על היישוב והותקפו על ידי עשרות פורעים"

ממלא מקום ראש מועצת שומרון יוסי דגן מתח ביקורת חריפה על מעצרם של חברי כיתת הכוננות, שאותו כינה "שערורייתי", וקרא לשחררם לאלתר.

"חברי כיתת הכוננות הגנו על היישוב ופעלו בסיטואציה של חשש לחטיפת ילדים", אמר דגן. "במהלך פעילותם הותקפו על ידי עשרות פורעים ערבים שזרקו עליהם אבנים וסלעים".

גם בארגון "חננו" המייצג את השניים, תקפו בחריפות את ההחלטה לעצור אותם. "זו שערורייה, המשטרה בחרה שוב לעצור אנשי כוחות הביטחון שביצעו את משימתם בגבורה וביעילות, במקום לטפל בפורעים הערבים", אמרו בארגון.