האסיר הפלסטיני שהתגייר חולם להתגייס לצה"ל

לפני כשנתיים פרסמנו את הסיפורו הלא ייאמן של בוסמאן: פלסטיני שבמהלך שהותו בכלא הישראלי התקרב ליהדות. בינתיים הוא כבר התגייר, לומד בישיבה בירושלים, ומקיים אורח חיים תורני. בוסמאן, או בשמו החדש יניב אליאסף, חולם עכשיו על השלב הבא - אזרחות ישראלית, למצוא שידוך - ואפילו לשרת בצה"ל

יש דברים שכנראה יכולים לקרות רק במזרח התיכון: פלסטיני שהתגייר, הפך לחרדי ורוצה אזרחות ישראלית ולהתגייס לצבא. בישיבה חרדית בירושלים הוא לומד עם האברכים, יושב ולומד באדיקות. היום הוא אומר: "ברוך השם קודם כל אני יהודי, קם כל בוקר ומברך את השם יתברך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים?הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יניב אליאסף נולד בשם בוסמאן, פלסטיני מכפר ליד שכם. הוא ישב 11 שנים בכלא הישראלי, וכששוחרר הוא פרץ בבכי כי לא היה לו לאן ללכת. אז הוא כבר היה עטוף בטלית וכיפה על ראשו, אחרי שבמהלך מאסרו התגייר. בשטחים ריחפה מעליו סכנת מוות, כי נחשב שם למשתף פעולה עם ישראל, ולישראל הוא לא יכל להיכנס בשל היותו פלסטיני.

לפני שנתיים, אז במחסום, הגיע תא"ל יואב פולי מרדכי, אז ראש המניהל האזרחי, ופגש את יניב במקרה. יניב קיבל אישור כניסה לארץ. בשנתיים האחרונות הוא מתגורר בישראל כתושב בעל מעמד ארעי, הוא עובד בעבודות מזדמנות ועוסק בעיקר בלימוד תורה. הוא מבקש להקים בית בישראל, ולשם כך הוא מבקש אזרחות.

על הצבא הוא אומר שהוא מוכן להתגייס, וגם אם ישלחו אותו לשכם, מקום הולדתו, הוא ימלא את כל הפקודות. לפני כמה חודשים הוא חזר לשכם כיהודי, לעלות לקבר יוסף. הסיפור של יניב כמעט בלתי נתפס. הוא מלמד יותר מהכל על המורכבות של החיים בארץ ישראל.