כוננות מוגברת ברחבי הגדה, תג מחיר ליד רמאללה

אחרי הפיגוע אתמול בצומת תפוח, שגרר מעשי נקם בפלסטינים, חוששים במערכת הביטחון מפני הסלמה בשטחים ונערכים בכוחות גדולים למנוע הפרות סדר. הלילה נכנסו מתנחלים לכפר ביתילו וריססו על מבנה את הכתובת "תג מחיר". במקום החלו עימותים עם התושבים - אחד המתנחלים נפצע קל

התפרעויות ליד יצהר. ארכיון (AP)

בצל הכוננות הביטחונית המוגברת ברחבי יהודה ושומרון מחשש להפרות סדר נוספות, בעקבות הפיגוע אתמול שבו נרצח אביתר בורובסקי, נכנסו הלילה מתנחלים לכפר ביתילו צפונית מערבית לרמאללה, ריססו על קיר מבנה במקום את הכתובת "תג מחיר" וניפצו חלונות של בתים ושל בית ספר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר מכן החלו עימותים בין המתנחלים לתושבי הכפר, שהופרדו על ידי כוחות הביטחון, תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. במהלך העימות נפצע קל מתנחל מיידוי אבנים ולא נזקק לפינוי. נזק נגרם לחמישה רכבים.

תג מחיר. הבוקר (בצלם)

חלונות נופצו בכפר (בצלם)

העימותים הלילה פרצו לאחר שכבר אתמול, שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה הבוקר בצומת תפוח שבו נרצח אביתר בורובסקי, החלו עשרות מתנחלים להתפרע באזור יצהר. הם יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים ליד חווארה ולעבר שני אוטובוסים שהסיעו את תלמידי בית הספר האזורי. סוכנות הידיעות מען דיווחה גם על עשרות עצי זית ושדות שהוצתו בכפרים באזור שכם.

"כ-20 תלמידים נפצעו מיידוי האבנים על האוטובוס וזה עורר פאניקה גדולה", אמר גורם ברשות הפלסטינית לסוכנות הידיעות מען. "ישנם באזור שוטרים כחולים, וגם אנשי מג"ב, אבל גם הם לא מגיבים למעשי המתנחלים", אמרו תושבי האזור הפלסטינים.

חקירת הפיגוע נמצאת בעיצומה

במקביל, כוחות צה"ל פשטו אתמול על ביתו של המחבל שדקר למוות את אביתר בורובסקי. ההערכה של צה"ל היא שסלאם זעל, המתגורר בכפר שליד טול כרם, פעל לבדו ולא נשלח על ידי אחד מארגוני הטרור הפלסטיניים. החקירה נמצאת בעיצומה ומנוהלת על ידי צה"ל והשב"כ.

מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף תמיר ידעי, אמר בתגובה לפיגוע כי "פעילות הכוח הייתה מקצועית ומהירה, האירוע כרגע נמצא בשלבי חקירה. נדע להפיק את הלקחים ונקווה למציאות טובה יותר. האירוע הזה מוכיח שגם התנאים הקיימים כיום, של שקט יחסי ויציבות ביטחונית, עדיין מתחת לפני השטח יש לא מעט גורמי טרור שצה"ל פוגע יום וליל כדי למגר אותם".