החייל המשוחרר שגר ברכב ביער קיבל סיוע

ד', שמצבו הנפשי הידרדר מאז שנפצע באימון בצה"ל וסיפורו נחשף בחדשות 2 באינטרנט, קיבל סיוע ממשרד הביטחון בעקבות הפרסום. עורך דינו: "אנו מברכים על פעולות משרד הבטחון בפרשה רגישה זו, מצבו המיוחד של מרשנו הצריך טיפול מיידי"

החייל המשוחרר ד' (23), שמתגורר ברכבו ביער במרכז הארץ בחודשיים האחרונים ולא קיבל טיפולים רפואיים, יקבל סיוע כספי ממשרד הביטחון - כך הוחלט באגף השיקום לאחר שסיפורו נחשף בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההידרדרות במצבו החלה באמצע השירות הצבאי בחטיבת כפיר: ד', אז חייל צעיר, נפצע בפניו מרסיס במהלך אימון, לאחר שחברו ליחידה ירה לידו בנשק האישי. הוא אובחן כסובל מהפרעה פוסט-טראומתית. "התחילו לי סיוטים", הוא הוסיף לספר את סיפורו, "סיוטים נוראיים, עם פלאשבקים. ביקשתי קב"ן, ביקשתי לצאת, וזה נגרר לנפקדויות. לא יכולתי יותר להתמודד עם המדים".

הוא הועבר לתפקיד עורפי, ונעדר תקופות ארוכות מצה"ל, נכנס ויצא מבתי הכלא הצבאיים, ולא פעם ניסה להתאבד. לבסוף הוא שוחרר, טופל במחלקות פסיכיאטריות - המשפחה ניסתה לתמוך, אבל ד' הרגיש שזה יותר מדי.

"כשראיתי שהמצב מידרדר ושהרגשתי נטל גדול על המשפחה שלי, אבא שלי עבר איתי ימים בבית משוגעים במחלקה סגורה, הוא עבר שם חוויות שלא מאחל לאף אחד", ניסה ד' להסביר כיצד הגיע למצב בו הוא מתגורר ברכב. "הרגשתי שאני כבד עליו. אני לא יכול להתקיים ביער הזה עוד הרבה. אני מחכה או להכרה הזאת שיגידו לי אנחנו איתך או שדי. אני חי על מים ובמבה - חודשיים".

עו"ד עידן פסח, שמייצג את ד', הודה על הטיפול המהיר: "אנו מברכים על פעולות משרד הבטחון בפרשה רגישה זו. מצבו המיוחד של מרשנו הצריך טיפול מיידי והומני מטעם המדינה, ואישור משרד הביטחון למתן טיפול רפואי בהחלט מסייע למצוקתו של מרשנו בשלב זה. אנו מקווים כי משרד הביטחון יפעל באותה יעילות ויכיר במרשנו כנכה צה"ל מהר ככל הניתן".