תרגיל פתע בצפון: הוקפצו 2,000 חיילי מילואים

בצל האיום הגובר בגזרה הצפונית, פתח צה"ל ביום ראשון בתרגיל מילואים רחב היקף שיימשך עד סוף השבוע. במהלך האימון תורגלו תרחישים של שינוי תוכניות ומשימות ושימוש באש חיה. גורם צבאי: "שנים לא היה תרגיל כזה, הוא בוחן את הגמישות המבצעית"

בצל החשש הגובר בישראל מזליגת הנשק הכימי של סוריה לידי חיזבאללה וחוסר היציבות בגזרה הצפונית בעקבות הנעשה בסוריה, מקיים צה"ל תרגיל פתע רחב היקף, שהחל עם גיוס של כ-2,000 חיילי מילואים בצווים מיוחדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האימון התחיל ביום ראשון האחרון עם תרגיל פתע אוגדתי, שכלל הקפצה של מאות מילואימנקים. היום יהיה תרגיל פתע של חטיבה נוספת ואז תרגיל גדודי. במהלך התרגיל נעשה שימוש באש חיה ותורגלו תרחישים של שינוי משימות בהתרעה קצרה.

מפקדת התרגיל, היום (דו"צ)
גורם צבאי אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "כעת אנו נמצאים בשלבי סיום של ספירת סדרי הכוחות. אנחנו מתרגלים הסלמה בהפתעה יחד עם הצורך לגייס אנשים באופן מהיר במקביל לעדכוני תכניות". הגורם הצבאי הדגיש: "כבר שנים שלא היה תרגיל כזה, הבוחן את היכולות לגמישות מבצעית. עד כה ישנו מענה חיובי מטעם אנשי המילואים".

המילואימניקים שהוקפצו, היום (דו"צ)

"הנשק הכימי בסוריה מתחיל לזלוג לחיזבאללה" 

רק אתמול התייחס ח"כ בנימין בן-אליעזר (העבודה) לריבוי העדויות בדבר שימוש בנשק לא קונבנציונאלי מצד כוחות אסד והזהיר בריאיון לסוכנות הידיעות AP כי "הנשק הכימי שבידי סוריה מתחיל לזלוג לחיזבאללה". הוא קרא להתערבות בינלאומית במלחמת האזרחים שמתחוללת במדינה. בן אליעזר לא פירט, אך ציין כי הוא "נדהם משתיקתה של הקהילה הבינלאומית".

בן אליעזר, שהיה לגורם הישראלי הראשון שמעלה את הטענה כי הנשק הכימי של אסד כבר מועבר לידי ארגון הטרור הלבנוני, דיבר גם על האפשרות של תגובה ישראלית. "לא הייתי שולל הכנת תכנית לפעולה ישראלית, אם הקהילה הבינלאומית תמשיך לשמור על שתיקתה והנשק ימשיך לזלוג לידי ארגונו של נסראללה", אמר. "מדובר באנשים מטורפים שלא יהססו לעשות בו שימוש".