נקמה על הפיגוע בצומת תפוח: מתנחלים יידו אבנים והציתו מטעים; שבעה נעצרו

בעקבות הרצח של אביתר בורובסקי החלו עשרות מתנחלים מאזור יצהר להתפרע. הם השליכו אבנים לעבר כלי רכב פלסטינים והציתו עצי זית. המשטרה עצרה שבעה מתנחלים בחשד להתפרעויות, מתוכם שלוש נשים. גורם ברשות צוטט בסוכנות מען: "כ-20 תלמידים נפצעו מיידוי אבנים על אוטובוס"

הוצתו שדות ועצים של פלסטינים (הצלה יהודה ושומרון)

שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה הבוקר בצומת תפוח, שבו נרצח אביתר בורובסקי, החלו עשרות מתנחלים להתפרע באזור יצהר. הם יידו אבנים לעבר כלי רכב פלסטיניים ליד חווארה ולעבר שני אוטובוסים שהסיעו את תלמידי בית הספר האזורי. סוכנות הידיעות מען דיווחה גם על עשרות עצי זית ושדות שהוצתו בכפרים באזור שכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כ-20 תלמידים נפצעו מיידוי האבנים על האוטובוס וזה עורר פאניקה גדולה", אמר גורם ברשות הפלסטינית לסוכנות הידיעות מען. "ישנם באזור שוטרים כחולים, וגם אנשי מג"ב, אבל גם הם לא מגיבים למעשי המתנחלים", אמרו תושבי האזור הפלסטינים.

זירת פיגוע הדקירה, הבוקר (אגף ביטחון מועצה אזורית שומרון)
במקביל, כוחות צה"ל פשטו היום על ביתו של המחבל שדקר למוות את אביתר בורובסקי. ההערכה של צה"ל היא שסלאם זעל, המתגורר בכפר שליד טול כרם, פעל לבדו ולא נשלח על ידי אחד מארגוני הטרור הפלסטיניים. החקירה נמצאת בעיצומה ומנוהלת על ידי צה"ל והשב"כ.

נקמה על מותו של אביתר בורובסקי (הצלה יהודה ושומרון)
מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף תמיר ידעי, אמר בתגובה לפיגוע הבוקר כי "פעילות הכוח הייתה מקצועית ומהירה, האירוע כרגע נמצא בשלבי חקירה. נדע להפיק את הלקחים ונקווה למציאות טובה יותר. האירוע הזה מוכיח שגם התנאים הקיימים כיום, של שקט יחסי ויציבות ביטחונית, עדיין מתחת לפני השטח יש לא מעט גורמי טרור שצה"ל פוגע יום וליל כדי למגר אותם".

מפקד משמר הגבול ניצב עמוס יעקב התייחס אף הוא לפיגוע בצומת תפוח ושיבח את תפקוד הלוחמים. "הלוחמים שהיו במקום פעלו בצורה מקצועית ומהירה, תוך חתירה למגע ונחישות, בדיוק כפי שמצופה מהם. ברצוני להביע את תנחומי למשפחת הנרצח. נמשיך לפעול ללא לאות לשמירה על ביטחון אזרחי מדינת ישראל בכל מקום".

40 מתנחלים יידו אבנים לעבר רכבים פלסטינים, והציתו מספר מטעים. שלושה פלסטינים נפצעו באורח קל, בזמן שהיו בתוך רכב ונזרקו לעברם אבנים. השלושה לא נזקקו לפינוי. נזק קל נגרם לשני אוטובוסים פלסטינים. משטרת מחוז ש"י עצרה שבעה מתנחלים ובהן שלוש נשים בחשד להתפרעויות.