נתניהו: "לא נקבל טפטוף של ירי"

ראש הממשלה התייחס לשתי התקריות ביטחוניות שאירעו הבוקר ואמר כי חיסול פעיל הטרור בעזה בוצע בתגובה לירי הרקטות על אילת. הוא שלח את תנחומיו למשפחתו של אביתר בורובסקי, שנרצח בפיגוע הדקירה בצומת תפוח

"לא נעבור על כך בשקט". רה"מ נתניהו (חדשות 2)

ראש הממשלה נתניהו התייחס היום לחיסול פעיל הטרור שבעזה, בוצע הבוקר על ידי חיל האוויר, וציין כי מדובר בפעולת תגובה לירי הרקטות לכיוון אילת. נתניהו שלח את תנחומיו לבני משפחתו של תושב יצהר, אביתר בורובסקי, שנהרג הבוקר בפיגוע הדקירה בצומת תפוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פגענו היום באחד מהמעורבים בירי הרקטי הנפשע נגד אילת", אמר ראש הממשלה. "אמרתי שאנחנו לא נעבור על כך בשקט וזה בהמשך למדיניות שלנו. אנחנו לא מקבלים טפטוף של ירי מרצועת עזה או מסיני. אנחנו נפעל כדי להגן על אזרחי ישראל, ואנחנו פועלים".

בהמשך דבריו, התייחס ראש הממשלה לפיגוע הדקירה שאירע הבוקר בצומת תפוח. "אני רוצה להביע את צערי וצער העם כולו למשפחתו של אביתר בורובסקי. המחבל שביצע את הרצח נלכד, ואנחנו נמשיך לעשות פעולות גם בחזית הזאת כדי להגן על אזרחינו".

זירת החיסול ברצועה

חיסול ראשון בעזה מאז עמוד ענן

לראשונה מאז מבצע עמוד ענן, ביצע הבוקר צה"ל חיסול בעזה. במסגרת פעילות משותפת עם השב"כ, תקף כלי טיס של חיל האוויר פעיל בארגוני ג'יהאד סלפיים, שהיה מעורב בירי הרקטות לעבר אילת לפני כשבועיים ובירי רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישובי הדרום. הוא חוסל בשעה שרכב על אופנוע בצפון עזה.

מדובר בתגובה החריפה ביותר של ישראל להפרות הפלסטיניות של הסכם הפסקת האש בין ישראל לחמאס שהושג בסיום מבצע עמוד ענן. מהשב"כ נמסר כי היעד לתקיפה, הית'ם אל מסחאל, בן 24 המתגורר במחנה הפליטים שאטי, פעל בעברו במסגרת ארגוני ג'יהאד סלפיים, ובשנים האחרונות היווה עוגן טרור מרכזי בעזה בתחום אמצעי הלחימה. בשב"כ טוענים כי מדובר במומחה לכלי נשק ואמצעי לחימה שפעל מול כלל ארגוני הטרור ברצועה.

מוקדם יותר הבוקר אירע פיגוע דקירה בשומרון. מחבל פלסטיני דקר למוות את אביתר בורובסקי, תושב יצהר בן 32, בצומת תפוח, חטף את נשקו ופתח בירי לעבר כוח מג"ב שהיה בסמוך. לוחמי מג"ב השיבו באש ופגעו בפלסטיני, שנפצע בינוני.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל התנפל בסכין על בורובסקי, שעמד בטרמפיאדה, דקר אותו ופצעו אנושות. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום העניק לו טיפול רפואי, אך נאלץ לקבוע את מותו.