השריפה במתקן אדם: "אין סכנה לבסיס"

כ-15 צוותי כיבוי והצלה ניסו להשתלט על דליקת הענק שפרצה סמוך למתקן אדם שבמועצה האזורית חבל מודיעין - אחד מבסיסי האימונים הגדולים בצה"ל. חיילים המשרתים במקום פונו מחשש להתקלחות תחמושת

מזג האוויר הלוהט ממשיך לגרום להתלקחות דליקות: שלושה חיילים המשרתים במתקן אדם נפגעו אמש באורח קל כתוצאה משאיפת עשן, לאחר ששריפה גדולה פרצה בסמוך לבסיס. החיילים טופלו במקום, ומדובר צה"ל נמסר כי ב"בסיס עושים כל שניתן כדי למנוע פגיעה בשאר החיילים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה, לא דווח על נפגעים נוספים - אך חיילים פונו מהבסיס בשל חשש להתפוצצות אמצעי לחימה. כ-27 צוותי כיבוי והצלה הוזעקו למקום האירוע, שנחשב לאחד מבסיסי האימונים הגדולים ביותר של צה"ל. בשעות הלילה הושגה שליטה מלאה על האש.

אש ליד בסיס צה"ל בבית גוברין ובבניין באשקלון

גם היום התלקחה דליקה בשטחי אימונים של צה"ל באזור בית גוברין. האש התפשטה בכל מרחב לכיש, ופקחי רשות הטבע והגנים מסייעים במאמצים וגם פועלים להצלת חיות הבר הרבות בשטח. במקביל, נאבקים צוותי כיבוי בלהבות בשריפה שפרצה בבניין משרדים באשקלון.

אש בבית גוברין (המייל האדום)

שבעה צוותי כיבוי וארבעה מטוסים הוזעקו לאזור השריפה שהתלקחה באזור המטווחים של בסיס צה"ל. עד כה לא הושגה שליטה על האש, שפרצה ככל הנראה בשל תנאי מזג האוויר.

באשקלון פינו הכבאים כל יושבי הבניין מחשש לנפגעים מהלהבות שאחזו בקומות. עדיין לא ברור מה גרם לשריפה, אך מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה ניצתה האש בשל תקלה במערכת מיזוג האוויר במבנה.

2 חיילים נפגעו קל (חדשות 2)

גם אתמול בערה הארץ. 11 בני אדם נפגעו בשריפת ענק שהתלקחה במפעל עץ לאסירים בכלא מעשיהו. הסוהרים החלו לכבות את האש, אבל הבינו שאין ביכולתם להשתלט על הלהבות והזעיקו את כוחות הכיבוי. אלו נלחמו בלהבות עד שהושגה שליטה על האש. ההערכה היא כי הסיבה לשריפה היתה קצר בנגריה בה עבדו האסירים.