חשד: דקר ערבי וצעק "מוות לערבים"

עובד עירייה ערבי סיפר לשוטרים בהרצליה כי יהודי צעק לעברו "מוות לערבים" ואז דקר אותו בסכין. העובד נפצע קל, החשוד שנמלט נתפס כעבור שעות ספורות. במשטרה בודקים חשד לתקיפה על רקע לאומני, וכן כיווני חקירה נוספים

כוחות גדולים של מד"א ומשטרה הוזעקו היום (שני) בשעות הבוקר לאתר בנייה ברחוב קהילת ציון בהרצליה לאחר שעובד עירייה ערבי נדקר בכתפו, לדבריו על ידי יהודי שמיהר להימלט מהמקום. אחרי כארבע שעות נתפס החשוד - בן 36 מהרצליה. הוא נלקח לחקירה במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין השניים התפתחה קטטה מסיבה שאינה ברורה בשלב זה, שבסופה שלף החשוד סכין, דקר את עובד האגף לשיפור חזות העיר בן ה-28 ופצע אותו באורח קל בפלג גופו העליון. על פי עדי ראייה ולדברי הקורבן, הדוקר קרא קריאות "מוות לערבים" בטרם תקף.

פרמדיקים של מד"א מרחב ירקון שהוזעקו לזירה, העניקו לעובד טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא. "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 28 שככל הנראה עבד באזור", סיפרה חובשת בכירה במד"א סיגל אברמוביץ'. "הוא היה בהכרה מלאה והתהלך במקום, וסבל מפצע דקירה שטחי בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית חולים כשמצבו מוגדר קל".

כוחות מתחנת גלילות פתחו בסריקות אחר החשוד שנמלט מהאזור מיד לאחר התקרית, בהמשך הוא נתפס. במשטרה בודקים חשד כי מדובר בדקירה על רקע לאומני בעקבות עדותו של העובד לפיה הצעיר היהודי זעק לעברו אמירות נגד ערבים. כיווני חקירה נוספים נבדקים גם הם.