דובר צה"ל הבא: תא"ל מוטי אלמוז

הרמטכ"ל בני גנץ מינה היום את תא"ל מוטי אלמוז לדובר צה"ל הבא. אלמוז, בן 46, מכהן כראש המנהל האזרחי בצה"ל ויחליף בתפקיד את תא"ל יואב (פולי) מרדכי, שיועלה לדרגת אלוף

זה שנכנס. תא"ל אלמוז (מור גל, "במחנה")

קול חדש לצה"ל: הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ החליט היום על מינויו של תא"ל מוטי אלמוז לדובר צה"ל הבא, במקומו של תא"ל יואב (פולי)מרדכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תא"ל אלמוז, המכהן בראש המנהל האזרחי, יחליף את מרדכי, שיועלה לדרגת אלוף. מינויו של אלמוז, שיכהן כדובר צה"ל ה-26 במספר, אושר על ידי שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

אלמוז התגייס לצה"ל ב-1985 ושירת בתפקידי לוחמה בחיל ההנדסה. לפני 15 שנים מונה למפקד גדוד 605 וב-2002 מונה לקצין ההנדסה של פיקוד הדרום. שנתיים לאחר מכן מונה למפקד חטיבת הבקעה וב-2006 שירת כקצין אג"ם בפיקוד המרכז. לפני 6 שנים קודם אלמוז לדרגת תת-אלוף ומונה לראש מטה פיקוד המרכז. מאז 2010 הוא מכהן כראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון.

תא"ל מרדכי שימש בתפקיד בשנתיים האחרונות - בין היתר בזמן מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה בנובמבר האחרון.

בנוסף, החליט הרמטכ"ל גנץ על שורה של מינויים נוספים בצה"ל: לתפקיד ראש המנהל האזרחי במקומו של אלמוז ימונה ראש מטה פיקוד המרכז, תת-אלוף דוד מנחם. לתפקיד קצין חינוך ראשי ימונה אלוף-משנה אבנר פז צוק, המכהן כראש מחלקת הסייבר . הוא יועלה לדרגת תת-אלוף ויחליף בתפקידו את תא"ל אלי שרמייסטר, שפורש מצה"ל.