הושקה הצוללת ה-5 של ישראל: אח"י רהב

משרד הביטחון וצה"ל השיקו היום את הצוללת החמישית של חיל הים שתיקרא אח"י רהב ותגיע לארץ בשנה הבאה. בשיאו של הטקס שנערך בגרמניה, ניפצו הבכירים הישראלים והגרמנים בקבוק שמפניה על דופן הצוללת. מדובר בחיזוק לזרוע הארוכה והחשאית של חיל הים

חיזוק אסטרטגי לישראל: משרד הביטחון וצה"ל השיקו היום את הצוללת החמישית של חיל הים בטקס שהתקיים בעיר קיל בגרמניה. הצוללת, מדגם דולפין, תיקרא אח"י רהב - כפי שנקראה אחת מהצוללות הראשונות של חיל הים שיוצרו במספנות בבריטניה. רק במאי בשנה שעברה קיבלו בישראל את הצוללת הרביעית אח"י תנין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס, שהתקיים היום בתום תהליך רכישה ארוך שנמשך מספר שנים, השתתפו מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי שני, מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג ובכירים ישראלים נוספים. בשיאו של הטקס, וכנהוג במסורת החילית, ניפצו הבכירים בקבוק שמפניה על דופן הצוללת. מצה"ל נמסר כי אח"י רהב צפויה להגיע לישראל בשנה הבאה, כשיושלמו התהליכים הדרושים להפיכתה מבצעית.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך היום על השקת הצוללת. "הצוללות הן כלי אסטרטגי במארג העוצמה של צה"ל", אמר נתניהו. "מדינת ישראל ערוכה לפעול בכל זמן ובכל מקום, באוויר, בים וביבשה, כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

"היא נחשבת לצוללת מהמתקדמות בעולם והיא כלי המלחמה היקר ביותר משרד הביטחון רוכש עבור צה"ל", נמסר בהודעת צה"ל ומשרד הביטחון. צוללת הדולפין נחשבת לכלי ורסטילי בעל יכולות רבות, המסוגל להתאים את עצמו למשימות רבות ומגוונות.

עלות כל צוללת: כחצי מיליארד דולר

מחיר כל אחת מהצוללות עומד על כחצי מיליארד דולר, כאשר שליש מהסכום ממומן על ידי ממשלת גרמניה. עם קבלתה של הצוללת הרביעית אח"י תנין בשנה שעברה, הדגיש הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ את חשיבותה האסטרטגית של שייטת הצוללות ואת התעצמותה.

"חיל הים ושייטת הצוללות, בין זרועותיה הנוספות של צה"ל, מהווים זרוע מרתיעה, מגנה, לוחמת ואסטרטגית עבור צה"ל ומדינת ישראל, וככאלה ימשיכו בפעילותם למען ביטחון אזרחי ישראל", אמר גנץ.