אולמרט: "הייתה הגזמה לגבי האיום האירני"

רה"מ לשעבר נאם בניו יורק והדגיש כי אירן לא נמצאת במצב שבו טען נתניהו באו"ם שהיא נמצאת: "הם לא מתקדמים כבר שנים ומישהו גרם לכך שהם לא יתקדמו". על המו"מ התקוע עם הפלסטינים אמר: "פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחידי", וזכה לקריאות בוז מהקהל

כמה ימים אחרי שראש אמ"ן לשעבר האלוף במיל' עמוס ידלין אמר כי אירן חצתה את הקו האדום שהציב לה נתניהו בנאומו באו"ם, התייחס הערב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לאיום האירני והציג עמדה שונה בתכלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אולמרט נאם במהלך הכנס השנתי של הג'רוזלם פוסט הנערך בניו-יורק ואמר כי "אירן לא נמצאת במצב שבו נתניהו טען באו"ם שהיא נמצאת. הם לא מתקדמים כבר שנים ומישהו גרם לכך שהם לא יתקדמו".

ראש הממשלה לשעבר הדגיש כי נעשתה הגזמה בנושא האיום האירני והביע ביטחון גם לגבי הצהרותיו של נשיא ארה"ב אובמה, שלפיהן ימנע מאירן להשיג נשק גרעיני. "אם ארה"ב מכריזה שהיא תעשה כל שביכולתה כדי שאיראן לא תהיה גרעינית, כדאי שאיראן תיקח זאת ברצינות".

"פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחידי"

הוא התייחס גם למבוי הסתום במשא ומתן עם הפלסטינים ואמר כי ישראל תהיה מבודדת אם לא תפנים שאינה יכולה לשלוט על מיליון אזרחים מבלי לתת להם זכויות דמוקרטיות.

"פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחידי", אמר אולמרט וזכה לקריאות בוז צורמות מהקהל. "חייבים מהר להגיע לפתרון שיכלול החזרת שטחים".