מאות פלסטינים התעמתו עם צה"ל בגדה

בבית אומר, אל ערוב נבי צלאח ועפרה נאספו מאות פלסטינים ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל. המפגינים התעמתו עם החיילים ואלו השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. מדובר צה"ל נמסר "כל מוקדי ההפגנות פוזרו"

עשרות פלסטינים התעמתו עם כוחות צה"ל ומשמר הגבול בשעות הצהריים בנבי צלאח שמצפון לירושלים, בבית אומר ובאל ערוב סמוך לחברון. הפלסטינים יידו אבנים והחיילים השיבו לעברם באמצעים לפיזור הפגנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי מוקדם יותר נרשמו עימותים גם באל-פואר שבדרום הר חברון. כ-50 מפגינים התאספו באזור והחלו ליידות לאבנים. סמוך לעפרה 250 פלסטינים זרקו אבנים לעבר כוחות צה"ל ואלו השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. בכל המוקדים ההפגנות פוזרו.

בחודשים האחרונים נרשמה עלייה דרמטית של אירועי זריקות אבנים, וכתוצאה מכך יותר ויותר צעירים פלסטינים נעצרים, נחקרים ונשפטים לאחר שזוהו כמשליכי אבנים.

השקט שאיפיין את השנים האחרונות מפנה את מקומו באיטיות לתקריות אלימות, גם אם עדיין בקנה מידה קטן. ההערכה היא כי הפלסטינים, צרובי כישלון האינתיפאדה השנייה, לא ממהרים לאפשרות של עימות חזיתי. אך התחושה ברחוב הפלסטיני היא שהעתיד חסום ובתנאים כאלה, מנסים שיטות חדשות כמו פנייה לאו"ם, הקמת מאחזים פלסטיניים וגם יידוי אבנים.