בעלי מתקנים אסטרטגיים מעכבים את מיגונם

בעקבות האסון בטקסס, שבו נהרגו חמישה בני אדם ונפגעו מאות, הורה השר להגנת העורף, גלעד ארדן, למגן באופן מיידי מספר אתרים אסטרטגיים. אלא שבעליהם של המתקנים מסרבים בתוקף להוראה. בהודעה שפרסם השר, ציין כי אם לא יעשו כן - "תופעלנה כל הסנקציות הממשלתיות האפשריות"

האם האסון הבא כבר מעבר לפינה? אחרי הפיצוץ במפעל הדשנים בטקסס, שבו נפגעו מאות בני אדם, הורה השר להגנת העורף, גלעד ארדן (הליכוד), למגן עשרות אתרים אסטרטגיים החייבים במיגון - ודרש מבעליהם להשתתף בעלות יחד עם המדינה. אלא שבעלי המתקנים מסרבים לעשות כן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתברר כי האתרים הביטחוניים חשופים לסכנות, זאת בעקבות סירובם העיקש של בעליהם להשתתף בעלויות המיגון. יצוין כי המדינה מקצה כמה עשרות מיליוני שקלים לטובת היוזמה, אך אותם מתקנים חייבים לשאת גם הם בעלויות. מסיבה מסוימת, בעליהם מתמהמהים - ומסרבים לעשות כן.

היום פרסם השר להגנת העורף מכתב שבו כתב כי אם לא יתחיל הליך המיגון באופן מיידי  - "יופעלו כל הסנקציות הממשלתיות האפשריות".

הפיצוץ בטקסס: חמישה הרוגים ומאות נפגעים

חמישה בני אדם נהרגו ומאות אחרים נפגעו בפיצוץ אדיר שהתרחש בשבוע שעבר במפעל לייצור דשנים סמוך לעיירה וואקו במדינת טקסס שבארצות הברית. מקורו של הפיצוץ בדליקה שפרצה במפעל.

רשת ABC דיווחה כי מבין הפצועים, כ-40 נפצעו באורח קשה. הרשויות בטקסס מדווחות כי בין 75 ל-100 בתים בקרבת המפעל שהתפוצץ ניזוקו קשות וחלק גדול מהם אף נהרסו לחלוטין.