לראשונה: צה"ל דן בשירות טרנסג'נדרים

השוויון בנטל יוחס עד כה רק לחרדים שרבים מהם צפויים להתגייס לשירות צבאי בניגוד לעבר. אך בצבא מתברר בודקים כעת איך לשלב בשירות אוכלוסייה אחרת - הטרנסג'נדרים, אנשים ששינו את מינם וכעת מתקשים להשתלב בשירות בצה"ל

ישתלבו היטב? טרנסג'נדרים, ארכיון (רויטרס)

בצה"ל נערך לאחרונה דיון ראשון בו נידונה סוגיית שירות צעירים טרנסג'נדרים בשורות הצבא - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. במסגרת הדיון, שנערך בראשות יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תת-אלוף רחל טבת-ויזל, עלו סוגיות רבות בהן נתקלו מפקדי הצבא בהתמודדות עם חיילים אלה. בדיון נכחו נציגים ממספר גופים בצבא, בעיקר מאגף כוח האדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנים האחרונות התגייסו לצה"ל מספר חיילים טרנסג'נדרים (נשים ששינו את מינם לגבר ולהיפך), וחלק מהמפקדים נתקלו בקשיים בטיפול בהם, ועל לכן נערך הדיון. כך לדוגמא התגלו קשיים בשרשרת החיול בבסיס הקליטה והמיון, בשירותים בבסיסים וכדומה.

הדיון שהוגדר "ראשוני במיוחד", הוא חלק מעבודה של מטה יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, שמתבצעת על מנת לקבוע נהלים בנושא ולהעלות את הסוגיות הנוגעות לשירותם, זאת כדי לאפשר להם שירות טוב ונוח יותר. "זה מראה המון על כמה שצה"ל מקבל כל אחד בצורה שווה לא משנה מה מינו או דתו, אין צבאות בעולם שנוהגים כך", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם המעורה בפרטים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל מייחס חשיבות רבה לשילוב כלל אוכלוסיית המשרתים בו בצורה המיטבית. אין בכוונתו להתייחס לתוכן דיונים פנימיים הנערכים בצה"ל".