כך זה נראה: תוצאות התקיפה בסוריה

רשת אל מיאדין הציגה תמונות ראשונות מהמקום בו תקף, לטענת חיזבאללה, צה"ל אתמול בסוריה. בזירה נראים כלי רכב שנשרפו כליל. בתקיפה נהרגו בכיר חיזבאללה בנו של מורנייה, גנרל אירני ופעילים נוספים. צפו

תיעוד התקיפה בגולן: במה שנראה כפרסום ראשון ואותנטי של ההתנקשות בבכירי חיזבאללה ברמת הגולן, מפרסמת הערב (שני) רשת הטלוויזיה הלבנונית אל מיאדין תיעוד של תוצאות התקיפה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד לא רואים את רגע התקיפה עצמו, אך רואים בו שורת רכבים שרופים, שעל פי הפרסום הם אלה בהם נסעו בכירי החיזבאללה לצד הגנרל האירני שחוסלו בפעולה. גורמים במדינות ערב טוענים כי את החיסול ביצעה ישראל - שלא לקחה אחריות על הפעולה.

מוקדם יותר היום, גורמים המקורבים לארגון חיזבאללה אמרו כי התקבלה החלטה עקרונית להגיב על התקיפה בסוריה דרך דרום לבנון. על פי הפרסומים, ההחלטה להגיב מקובלת על ציר ההתנגדות המשותף של אירן, סוריה וחיזבאללה.

לדברי הגורמים, תקיפת צה"ל אתמול לא תחליש את פעילות הארגון בגולן ולא תנתק בין זירות הפעילות של חיזבאללה - מראש הנקרה ועד לסוריה. לטענת הגורמים, הפעולה של ישראל גם לא תמנע מלוחמי הארגון לפלוש לגליל בעימות הבא עם צה"ל.

גם אירן מצידה התייחסה לפעולה המיוחסת לישראל. בטהרן הודו כי גנרל ממשמרות המהפכה באירן נהרג באירוע, ואמרו כי הם מחויבים להגיב "על התוקפנות הישראלית". באתר חדשות אירני נכתב כי "בעקבות המתקפה הציונית נגד ההתנגדות בסוריה, גנרל אללהדאדי, מפקד לשעבר של בריגדת סרולה במשמרות המהפכה, נרצח לצד ג'יהאד מורנייה ושלושה נוספים, שנסעו איתם במכונית".

בכיר אירני הוסיף כי "ההתנגדות תגיב בכוח, בזמן ובמקום המתאים על התקפת של היישות הטרוריסטית".

הבן שחוסל: "טרוריסט חסר מעצורים"

מורנייה הבן עם נסראללה (חדשות 2)
לאחר חיסולו של ג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל ב-2008, מתבררים פרטים נוספים אודות פועלו של הבן: גורמי מודיעין במערב שעקבו אחר פעילותו של מורנייה בתקופה האחרונה אומרים שפעל להוציא פיגועים נגד ישראל ברמת הגולן וכינו אותו "טרוריסט חסר מעצרים".

על פי אותם גורמים, ג'יהאד מורנייה עמד בראש תשתית טרור "נרחבת ועמוקה" בחסות אירנית, תשתית שכבר פעלה נגד ישראל בעבר ברמת הגולן. על פי החשד, מורנייה תכנן פיגועים קשים נוספים נגד ישראל ברמה, שכוללים ירי רקטות, חדירות, מטענים וירי טילי נ"ט.

כוחות צה"ל בצפון נוקטים בשורת פעולות במסגרת אפשרות שארגון הטרור הלבנוני יגיב לתקיפה הישראלית - בין אם על ידי ירי רקטות ובין אם בדרך אחרת. אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית שחיזבאללה העלה כוננות לאורך כל הגבול עם ישראל. עם זאת, גורמים בדרום לבנון אומרים שלידיעה אין כל סימן של ממש בשטח.