בכיר באמ"ן: צבא אסד משתמש בנשק כימי - והעולם שותק

ראש חטיבת מחקר באגף המודיעין בצה"ל מזהיר מפני פעולותיו של משטר אסד. "צריך להיות מאוד מוטרדים מהאפשרות שנשק כימי יגיע לגורמים פחות אחראיים", אמר

הפגזה בסוריה (AP)

האיום מצפון: בצה"ל מאשרים היום את החשש שמטריד מאוד את ישראל - צבא אסד עושה שימוש בנשק כימי במלחמת האזרחים בסוריה, ומתייחס במפורשות לגז עצבים סארין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסוריה יש ארסנל עצום של נשק כימי", אמר הבוקר ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תא"ל איתי ברון, בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי. "להערכתנו, המשטר עשה ועושה שימוש בנשק כימי".

תא"ל ברון, ארכיון (חדשות 2)

תא"ל ברון הסביר כי צעד זה מעלה חשש כבד בישראל. "עצם השימוש בנשק כימי בלי תגובה הולמת מצד העולם, יכולה לאותת שזה לגיטימי", אמר. "כיצד זה יתפתח? זו שאלה טובה. צריך להיות מאוד מאוד מוטרדים מהאפשרות שנשק כימי יגיע לגורמים פחות אחראיים שלא מנהלים חשבונות של רווח והפסד".

לפני כשבוע, ולא בפעם הראשונה, הציגו אנשי האופוזיציה הסורית תמונות שלטענתם מתעדות פציעות משימוש בנשק כימי. בסרטון שעלה לרשת נראים אזרחים סורים שסובלים מצריבות בעיניים ומפצעים קשים בחלקים שונים של גופם.

גורמי אופוזיציה באזור עפרין הסמוך לחאלב טענו כי מסוקים של צבא אסד הטילו פגזים שהכילו חומר כימי כלשהו, וכתוצאה מכך נהרגו אם ושני ילדיה ו-16 בני אדם נוספים נפצעו.