נפאל: סוכלה שורת פיגועים נגד מטיילים ישראלים

טהרן ממשיכה בניסיונותיה לפגוע ביעדים ישראליים בחו"ל: אזרח הרפובליקה האסלאמית, שטס בשם בדוי לבירה קטמנדו נעצר לאחר שנצפה כשהוא אוסף מודיעין על שגרירות ישראל בעיר. הוא עשה שימוש בדרכון ישראלי מזויף

אחרי הפיגועים וניסיונות הפיגוע נגד ישראלים בהודו, תאילנד וגיאורגיה - אירן לא מתייאשת ומנסה, ככל הנראה, שוב לפגוע ביעדים ישראליים והפעם במדינה שהיא מוקד עלייה לרגל של צעירים ישראלים - נפאל. גורמים המעורים בפרשה מסרו כי כפי הנראה, תוכננה שורת פיגועים שסוכלה על ידי סוכנויות הביון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע שעבר נחשף כי אזרח אירני נעצר לאחר שנצפה על ידי גורם ישראלי מקומי כשהוא אוסף מודיעין על שגרירות ישראל בקטמנדו. בחקירתו סיפר, כי טס מאירן למלזיה - שם קיבל דרכון ישראלי מזויף, ותחת השם הבדוי "אלכסנדר" המשיך לסרי לנקה ומשם לבירת נפאל.

שם, כך עולה מחקירתו, תצפת האזרח האירני על שגרירות ישראל, נתפס בעת מעשה - ונעצר. כעת, ההערכה בקרב גופי הביטחון היא שהאירנים תכננו לבצע פיגוע נגד גורם בשגרירות או בשגרירות עצמה. כפי הנראה, מדובר בניסיון נוסף של הרפובליקה האלסאמית לפגוע במטרות ישראליות בחו"ל, שמצטרף לניסיונות קודמים לבצע פיגועים בתאילנד וגם בהודו.