חיילת צה"ל רותקה ימים לפני חתונתה - בגלל שיער פזור

מפקד הפלוגה ריתק אותה ל-10 ימים ונתן לה קנס כי הסתובבה עם שיער פזור. העובדה שהריתוק יסתיים יומיים לפני החתונה לא דיברה אל לבו. "לא הספקתי אפילו לקנות שמלה", היא טענה. צה"ל: היא יכולה לערער

שמלה? עדיין אין (AP)

בתחילת פברואר אמורה י', נשקית בבסיס נתן בבאר שבע להתחתן. אלא שאתמול היא נשפטה על איחור ושיער פזור לעשרה ימי ריתוק, לאחר שקיבלה דוח משטרה צבאית. "אבל אני מתחתנת, זה לא ייתן לי זמן להתארגון", היא הסבירה למפקדה. הוא הותיר את העונש על כנו, ואף נתן הוסיף קנס של 100 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

י' אובדת עצות. היא פוטרה מעבודתה לטענתה בסופרמרקט כי לא הגיעה למשמרת בשל הריתוק, לשיעורים ברבנות היא גם לא יכולה להגיע ואפילו שמלה לחתונה היא עוד לא קנתה. גם ארוסה לא יודע מה לעשות, והשניים מקווים כי למרות המכשולים - החתונה באשקלון, אליה יגיעו יותר מ-100 מוזמנים, תצא לפועל.

אתמול הגיעה י' בשעה 09:00 בבוקר לתחנה המרכזית בבאר שבע. רס"רית הבסיס הבחינה בה כשהיא עם שיער פזור, בניגוד לפקודות הצבא. היא לעומת זאת טענה שבעת שרצה נפלה לה הגומייה. הרס"רית רשמה את פרטיה ושוטרים צבאיים שהיו במקום רשמו לה דוח.

מפקדה של י', קצין בדרגת רב-סרן, שפט אותה לא רק על השיער הפזור אלא גם על איחור לבסיס, שנבע, לטענתה, בגלל שהרס"רית עיכבה אותה - וכך למעשה היא איחרה את האוטובוס. אתמול היא יצאה הביתה לקחת בגדים, והיום היא כבר התייצבה בבסיס לביצוע העונש שיסתיים יומיים לפני חתונתה.

"נוצר מצב הזוי"

"המפקד פשוט לא הקשיב לי, ואני לפני חתונה ונוצר מצב הזוי", היא טענה בפני מקורביה. "זה נפל עלי ועל הארוס שלי בבום כי לא הכל מוכן לאירוע - אין שמלה, איפור - כלום ופשוט לא אכפת למפקדים".

החיילת שובצה רק לפני שלושה חודשים בתפקיד, זאת לאחר שעזבה תפקיד לחימה בשל נסיבות רפואיות. היא מתגוררת ביחידת דיור אצל הורי ארוסה באשקלון, והם יחד כבר שנתיים וחצי. לפני כחצי שנה התארסו. "אני מקווה שמישהו ישנה משהו", היא אמרה.

"להתחשב בנסיבות". עו"ד בנדל (יח"צ)

עו"ד גיל בנדל, שמסייע משפטית לחיילת מסר בתגובה כי "מהבחינה המשפטית הרשמית, ובמידה והחיילת אכן נעה בשיער פזור ניתן להעמידה לדין משמעתי, יחד עם זאת מצופה ממפקדים בצה"ל להפעיל שיקול דעת ולהתחשב בנסיבות מיוחדות, בוודאי כשמדובר בחתונה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החיילת המדוברת קיבלה דוח משטרה צבאית ולכן נשפטה לריתוק וקנס כמקובל על פי פקודות הצבא. במידה ותגיש ערעור בקשתה תישקל. תלונות החיילת ייענו במישרין ולא דרך אמצעי התקשורת".  

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv