אושר: עיטור המופת לסגן איתן פונד

פורסמה רשימת העיטורים והצל"שים שיוענקו לחיילי צה"ל וליחידות שהשתתפו בצוק איתן. הסגן מגבעתי שזינק למנהרה לחפש אחר הקצין החטוף הדר גולדין יקבל את עיטור המופת, צל"ש אלוף יוענק לסא"ל דולב קידר ז"ל שנהרג בקרב עם מחבלים שחדרו לישראל

סגן איתן פונד (חדשות 2)

רגע לפני שהוא מסיים את תפקידו, אישר היום (שני) הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ את רשימת החיילים שיזכו בעיטורים וציונים לשבח על חלקם במבצע "צוק איתן". כמו כן, הוחלט להעניק ציונים לשבח ואותות הערכה לתשע יחידות צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיטור הגבוה ביותר שיוענק הינו עיטור המופת. העיטור יוענק לסגן איתן פונד, בן 24 מירושלים, שהוביל כוח ראשון של ארבעה לוחמים, קצינים וחיילים, שנכנסו למנהרת טרור בעקבותיו של הקצין החטוף סגן הדר גולדין ז"ל. סגן איתן פונד נכנס למנהרת הטרור כשהוא מצויד באקדח בלבד וללא אמצעי מיגון. בפעולה זו הביא ראיות אשר עזרו לקבוע את מותו של גולדין.

צל"ש הרמטכ"ל יוענק לארבעה חיילים: רב סמל ראשון במיל' עמרי, לוחם "דובדבן", בן 26 מתל אביב, שהגן בגופו על לוחם אחר שעמד סמוך לו בזמן שהושלך רימון רסס לעברם; סמל ראשון במיל' יוגב אופיר, לוחם בגדוד 931, בן 22 מאביגדור, שחיפה על לוחמים אחרים שהותקפו; סמל סהר אלבז, לוחם ביחידת רימון, בן 20 מניר יצחק, שהרג ארבעה מחבלים שירו לעברו וניסו לפגוע בו; וסמל יהודה ווישליצקי, לוחם שריון בגדוד 71, שחילץ את מפקד מחלקתו שנפצע ותפס את מקומו.

היחידות שיקבלו את צל"ש הרמטכ"ל על חלקן במבצע "צוק איתן" הן יחידת מגלן, הגדוד המכני ההנדסי בפיקוד מרכז וסיירת מטכ"ל. יחידת מגלן תקבל צל"ש על הפעולות המיוחדות שביצעה במהלך המבצע. הגדוד המכני ההנדסי יקבל צל"ש על תרומתו להסרת איום מנהרות הטרור. הצל"ש לסיירת מטכ"ל יוענק לה על נחישותה, על רוח הלחימה, היוזמה וההתקפיות.

אות הערכה מטעם הרמטכ"ל יוענק לרב סמל מתקדם במיל' חיים תמם, בן 56 משדרות, מפעיל ציוד מכני הנדסי. ב-30 ביולי 2014, נורה כוח ההנדסה על ידי טיל נגד טנקים, ותמם נפצע מרסיס ופונה לבית חולים.

לצפייה ברשימת הצל"שים המלאה לחצו כאן