תשובה לאירן: "ישראל תרכוש מטוס תדלוק ומטוס-מסוק מארה"ב"

עוד חיזוק לישראל מארה"ב: בעסקה שתיחתם בשבוע הבא, צפויה ישראל לקבל מארה"ב מטוס תדלוק ומטוסים-מסוקים מתקדמים (V-22). בכיר בפנטגון: "נבטיח שלישראל יהיה את הכוח כדי להרתיע את אירן". עסקאות נוספות ייחתמו עם סעודיה ואיחוד האמירויות

המטוס-מסוק. יגיע לישראל? (רויטרס)

רגע לפני ששר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל מגיע לישראל, עסקה שמתגבשת בין ארה"ב לישראל תאפשר לצה"ל לקבל מטוס-מסוק, מכ"מים ייחודיים למטוסי קרב וטילים נגד מכ"מים - כך מדווח הניו יורק טיימס. על פי הדיווח, ישראל ביקשה לקבל 8-6 מטוסים-מסוקים מסוג זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לפני מספר חודשים הרמטכ"ל בני גנץ ביקר בוושינגטון וטס במטוס-מסוק הייחודי "אוספרי" V-22. מדובר בכלי טיס ייחודי שמסוגל לנחות אנכית וטס במהירות גדולה ולטווח ארוך. בנוסף, בחיל האוויר עתידים לקבל מהאמריקנים גם מטוסי תדלוק מסוג KC-135, מה שיאפשר תקיפה ישראלית עתידית באירן.

"המטרה שלנו היא להבטיח שלישראל יהיה הכוח צבאי הטוב ביותר לאזור כדי להרתיע את אירן", סיפר בכיר בפנטגון. משרד האמריקני ישלים את העסקה בשבוע הבא, גם עם סעודיה ואיחוד הנסיכויות כדי לסייע להן להתמודד עם האיומים מסוריה ואירן - שם ירכשו מטוסי קרב וטילים מדויקים, כששווי העסקה עומד על 10 מיליארד דולרים.

"מדובר בעסקאות שמטרתן לא רק לשפר את יכולותיה של ישראל, אלא גם לשפר את היכולות של שותפי המפרץ הפרסי שלנו, כך שגם הם יהיו מסוגלים להתמודד עם האיום האירני", הוסיף פקיד ממשל בכיר.