צפו: החייל המשוחרר שגר ברכב

ד' הוא צעיר ממרכז הארץ, שהשתחרר לפני כשנתיים מצה"ל לאחר שנפצע וחווה טראומה. מצבו הנפשי הידרדר בחודשים האחרונים עד כדי כך שהוא מתגורר ברכבו ואינו עובר את הטיפולים הדרושים לו, בגלל מחסור כספי

ד' מתגורר ביער במרכז הארץ. חייל משוחרר, בן 23, ישן כבר חודשיים בתוך רכב. "אני חי על מים ובמבה - חודשיים", מספר היום ד' לחדשות 2 באינטרנט, "אני מתקלח או עם מגבונים בדרך כלל, פעם בשלושה ימים ופעם בשבוע שאני נוסע לפסיכולוג אני עוצר אצל אחותי להתקלח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההתדרדרות החלה באמצע השירות הצבאי בחטיבת כפיר. ד', אז חייל צעיר, נפצע בפניו מרסיס במהלך אימון, לאחר שחברו ליחידה ירה לידו בנשק האישי. הוא אובחן כסובל מהפרעה פוסט-טראומתית. "התחילו לי סיוטים", הוא הוסיף לספר את סיפורו, "סיוטים נוראיים, עם פלאשבקים. ביקשתי קב"ן, ביקשתי לצאת, וזה נגרר לנפקדויות. לא יכולתי יותר להתמודד עם המדים".

הוא הועבר לתפקיד עורפי, ונעדר תקופות ארוכות מצה"ל, נכנס ויצא מבתי הכלא הצבאיים, ולא פעם ניסה להתאבד. לבסוף הוא שוחרר, טופל במחלקות פסיכיאטריות - המשפחה ניסתה לתמוך, אבל ד' הרגיש שזה יותר מדי.

"כשראיתי שהמצב מדרדר ושהרגשתי נטל גדול על המשפחה שלי, אבא שלי עבר איתי ימים בבית משוגעים במחלקה סגורה, הוא עבר שם חוויות שלא מאחל לאף אחד", ניסה ד' להסביר כיצד הגיע למצב בו הוא מתגורר ברכב, "הרגשתי שאני כבד עליו. אני לא יכול להתקיים ביער הזה עוד הרבה. אני מחכה או להכרה הזאת שיגידו לי אנחנו איתך או שדי".

עורך דינו של ד', עידן פסח (יח"צ)

"אנחנו מקווים שמשרד הביטחון יאשר למרשנו טיפול רפואי מיידי", אמר היום פרקליטו של ד', עורך הדין עידן פסח, "זאת כדי שיוכל לקבל תרופות פסיכאטריות וגם להתאפשז באשפוז יום במחלקה הפסיכאטרית בתל השומר".

גם הלילה ד' יילך לישון ברכב. הוא לא עובר את הטיפולים ולא לוקח תרופות. הוא פנה, בהמלצת הרופאים, לאגף השיקום של משרד הביטחון בבקשה שיכירו בו כנכה צה"ל - ושיסייעו לו כלכלית. שם קיבלו את הפנייה ובוחנים אותה כעת.