שר הביטחון הודיע: נמצא פתרון למענק המילואימניקים

בעקבות הסערה שהתחוללה סביב הפגיעה במענק לחיילי המילואים, הורה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון להקצות 60 מיליון שקלים מתקציב הביטחון על מנת להבטיח את קבלת הסכום המלא. מוקדם יותר אמר השר בנט: "לא ניתן לפגוע במענק המילואים"

פתרון למשבר המענק לחיילי המילואים: לאחר שאתמול פורסם כי היעדר תקציבי יביא לכך שהמענק לחיילי המילואים יקטן, היום הודיע שר הביטחון כי יקצה 60 מיליון שקלים מתקציב הביטחון על מנת לוודא שהמילואימניקים יקבלו את הסכום שנקבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום הנחיתי, בתיאום עם הרמטכ"ל, להעביר סכום של 60 מיליון שקלים מתקציב הביטחון על מנת להשלים את הפער שנוצר במענק השנתי לחיילי המילואים, אשר שירתו במהלך שנת 2012 מספר משמעותי של ימי מילואים", כתב השר משה (בוגי) יעלון בעמוד הפייסבוק שלו. "הפער השנה נבע מהגיוס הרחב למבצע 'עמוד ענן', ולכן נדרשה מצידנו הקצאת תקציב הנדרש כדי לא לפגוע בחיילי המילואים", הוסיף.

גם שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט התייחס היום לפגיעה במענק למילואימניקים, במהלך פגישה עם חניכי המכינה הקדם צבאית "מכינת בינה" בתל אביב. "לא ניתן לפגוע במענק המילואים", אמר בנט לחניכי המכינה.

בנט זעם על הקיצוץ במענקים

"הצבא האמיתי זה המילואים. הסדיר מתחיל ונגמר אחרי שלוש שנים. אבל מה זה מילואים? אתה אדם מבוגר, עובד, עם משפחה וילדים, ויום אחד אתה צריך לעזוב הכל ולהתנתק. אתה בסיור או מארב, ואתה לא מחובר לעולם. העובדה שהמדינה בוחרת דווקא בכבשת הרש זה לא רציני".

בנט המשיך ואמר כי ישנו "עוד דבר שכל מילואימניק יודע: בכל מילואים, ובטח שבמלחמות, אנחנו שופכים כסף אישי על הדלק ועל הקניות בריקושט. אין החזרים. הוצאנו אלפי שקלים במלחמת לבנון השנייה ואין החזרים. כי ככה". גם אתמול הביע בנט זעם על המהלך, ופנה ליושב ראש ועדת הכספים וחבר מפלגתו ח"כ ניסן סלומינסקי בבקשה להקפיא כל העברת כספים למשרד הביטחון.

מוקדם יותר היום פורסם כי סגן הרמטכ"ל האלוף גדי אייזנקוט החליט כי הצבא ינסה, בסיוע משרדי הממשלה, שלא לפגוע בהטבה הכספית בגין שירות מילואים פעיל, זאת בכפוף להשגת התקציב הראוי.

"המטרה היא לשכנע את המדינה לשלם את הכסף ולפעול לשינוי החוק, כך שכבר בשנה הבאה החוק יקבע קריטריונים קבועים למענק אישי ולא סכום גלובלי כפי שקורה עכשיו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם המעורה בפרטים. "השיטה היום היא שגם אם יש מבצע או מלחמה, הסכום הוא קבוע - מצב בעייתי מאוד, שבצה"ל ייאבקו בו".