הדוגמנית שהשתמטה מצה"ל תיכלא שוב - ותשלם קנס

בית הדין הצבאי ביפו גזר היום את דינה של ל', דוגמנית בת 23 מתל אביב, שהשתמטה משירות בצה"ל. כחלק מהסדר עם הפרקליטות שאושר היום, היא תיאסר ל-4 ימים ותשלם קנס בסך 2,000 שקלים. היא נעצרה במהלך דיון אחר בבית המשפט. סנגורה: "ספק אם הייתה צריכה להתגייס"

תיכלא ותשלם קנס. ל' הדוגמנית (פייסבוק)

בית הדין הצבאי ביפו אישר היום הסדר בין סנגורה של ל', דוגמנית בת 23 שהשתמטה משירות בצה"ל לבין הפרקליטות הצבאית, שלפיו היא תיכלא לארבעה ימים ותשלם קנס של 2,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היא נעצרה על ידי שוטר צבאי בתחילת החודש במהלך דיון בבית משפט אזרחי בתל אביב על חוזה הדוגמנות שלה. זאת, לאחר שהשתמטה משירות במשך 6 שנים. היא נכלאה אז לארבעה ימים ושוחררה למעצר בית. "זה היה מזעזע, השוטר הפתיע אותי בתום הדיון", היא סיפרה לחדשות 2 באינטרנט לאחר המעצר.

עו"ד שי רודה (יח"צ)

"לאור הנסיבות האישיות של מרשתי, ספק רב אם הייתה אמורה להתגייס בכלל. העונש ראוי ומתחשב בנסיבותיה האישיות", אמר בתגובה להחלטה סנגורה עו"ד שי רודה.

"הייתה מודעת לזה שהיא משתמטת"

עו"ד משה שוחטמן, שייצג את הדוגמנית במשפט מול סוכנות הדוגמנות שלה והיה עד למעצר, סיפר אז כי "האירוע נפל עליה כרעם ביום בהיר ומוכיח עד כמה מנותק הדין הצבאי מחיים רצויים במדינה דמוקרטית".

בדובר צה"ל הדגישו לאחר מעצרה כי היא נעדרה משירות צבאי שלא ברשות לתקופה של כשש שנים. "מפניותיה ללשכת הגיוס ומשיחות שנערכו עמה מטעם לשכת הגיוס עולה לכאורה שהייתה מודעת היטב לכך שהיא משתמטת", צוין.