הארגון הסלפי תיעד את הירי לאילת

החמושים בסיני שקיבלו על עצמם אחריות לירי טילי הגראד על העיר אילת היום, פרסמו הערב סרטון שבו הם לכאורה מתעדים את הירי. השיגור, כך עלה מחקירת צה"ל, בוצע מהמקום שבו הוצב בעבר בסיס חיל האוויר "ציון" בצפון סיני

מצרים בוחנת את הירי שבוצע הבוקר לכיוון העיר אילת - ולאחר שגורם בצבא מצרים אמר ש"לא ברור מאין שוגרו הרקטות", ייתכן שהעובדה שהמשגרים תיעדו את ירי הטיל תסייע למצרים בחקירתם ובזיהוי המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הארגון הסלפי שלקח אחריות על הירי מכונה מועצת "א-שורא אל-מוג'הידין" ופועל בסיני ובעזה. אנשי הארגון הסבירו כי ביצעו את הירי בתגובה למותו של אסיר פלסטיני בכלא הישראלי. לפי דיווח אחר, הירי היה דווקא על רקע הרג שני משליכי בקבוקי תבערה בשטחים בשבוע שעבר.

על פי הידוע, הארגון האסלאמי הקיצוני ממשיך לפעול בצורה חופשית באזור חצי האי סיני. רוב פעילותו היא חשאית, למעט ההודעות הרשמיות שהוא מפרסם בנוגע לפעילותו. עוד ידוע, כי קיים שיתוף פעולה בין גורמים מעזה לפעילי הארגון. בעקבות העובדה שמדובר בשטח מצרי שהשלטון במדינה מתקשה לאכוף את שליטתו בו, יכולים ארגונים דוגמת זה לפעול באין מפריע.

הירי: לא כשל טכני של כיפת ברזל

הירי הבוקר לעבר עיר הקיט התבצע מהמקום שבו הוצב בעבר בסיס חיל האוויר "ציון" בצפון סיני, הממוקם כ-15 קילומטרים דרומית לעיר אילת, שעל שרידיו מוצאים פעילי הארגון מסתור ומצליחים לשגר את הרקטות.

יחד עם זאת, אין מדובר בכשל טכני של מערכת כיפת ברזל, אך מסיבות שאינן ניתנות לפירוט - היא פעלה כפי שקרה הבוקר. נוסף על כך, לאורך כל התקופה האחרונה התנגד ראש העיר אילת, מאיר יצחק-הלוי, לחיבור מערכת ההתרעה לעיר, בנימוק שהדבר עלול להבריח תיירים ולגרום לבהלה.

ראש העיר אילת, מאיר יצחק-הלוי, מסר בתגובה, כי "מעולם לא התנגדתי לנושא ההיפך הוא הנכון. ביקשתי לתגבר מהלך של ביטחון על העיר אילת ולשמחתי בקשתי התקבלה. מה שכן ביקשתי הוא שהמערכת תהיה עם אפס תקלות, מפני שהעיר אילת היא עיר תיירות. אני שמח ששמעו את שביקשתי".