ארגון מסיני לקח אחריות לירי הרקטות לאילת

שעות ספורות לאחר ששתי רקטות התפוצצו בשטח העיר אילת, פרסם ארגון מוסלמי קיצוני הפועל בסיני הודעה שבה לקח אחריות לירי: "תגובה למתקפת צה"ל על מפגינים שמחו על מותו של אסיר פלסטיני". מצרים העלתה את הכוננות בחצי האי

נפל הרקטה, הבוקר (חדשות 2)

ארגון סלפי קיצוני הפועל בסיני בשם "מועצת שורא אל-מוג'הידין" לקח אחריות על ירי רקטות הגראד הבוקר לעבר אילת, כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס, מפי מקורות מצריים. לטענת הארגון, שתי רקטות הגראד שוגרו בתגובה ל"מתקפת צה"ל על מפגינים שמחו על מותו של אסיר פלסטיני בכלא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי תקשורת במצרים דיווחו כי בעקבות התקרית, כוחות הביטחון בסיני העלו את הכוננות. כבר בבוקר העריכו במערכת הביטחון בישראל שהירי בוצע מסיני. בינתיים, באילת הוחלט להשאיר את המקלטים פתוחים, זאת בשל החשש מירי נוסף. מפקד מרחב אילת במשטרה הביע סיפוק מהתנהלות התושבים במהלך האזעקה. רק בתחילת החודש הוצבה בעיר מערכת "כיפת ברזל", שלא יירטה את הרקטות שנורו.

במקביל, בעיר הנופש הדרומית חוששים מפגיעה קשה בתיירות. "העיר אילת מתבססת על ענף התיירות. אנו יכולים להגיד בצער גדול שירי רקטות פוגע כמובן בענף הכלכלי המרכזי שעליו אנו מתבססים וצריך לראות איך מסייעים למצב מהר ככל שניתן", הדגיש ראש העיר מאיר יצחק הלוי בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. לדבריו, הנזק התיירותי נראה מיידית בשטח.

"צריכים להתרגל גם לזה"

בשנתיים האחרונות העיר ידעה אירועים כאלה, אך מה ששונה זה שהבוקר נשמעה לראשונה אזעקה. "זה יצר אווירה לא קלה, אך גם לזה אנו צריכים להתרגל. בכל מוסדות החינוך התלמידים היו במרחבים המוגנים ואני מקווה שמדובר באירוע אחרון", הדגיש הלוי, שאמר כי הוא מרוצה בינתיים מההגנה על העיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמצא בלונדון בהלווייתה של מרגרט תאצ'ר, שוחח בעקבות האירוע עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ועם ראש עיריית אילת. קודם לכן קיים נתניהו התייעצות ביטחונית כדי לדון כיצד להגיב לירי.

אזור הנפילה (חדשות 2)

"אנשים נלחצו ורצו בהיסטריה"

חובש איחוד הצלה שעובד בעיר סיפר כי אנשים נכנסו ללחץ. "הייתי באזור התעשייה בעיר ואז ראיתי שאנשים נלחצו, נסעו מהר והתחילו לרוץ בכל מיני מקומות ונכנסו למרחב מוגן", הוא שחזר. "זה הפתיע אותי שיש אזעקה פתאום ככה".

לדבריו, העיר רגועה בדרך כלל: "אנשים באים לפה לשאנטי, והלחץ של המרכז לא מורגש אז זה בהחלט מפתיע ואנו חוששים שזה יפגע בתיירות".

רקטות באילת - סיקור מלא:

המקלטים באילת יישארו פתוחים: "חוששים מפגיעה בתיירות"

"זה שוק גדול, אנשים רצו בהיסטריה"

מטח רקטות נורה לאילת, אין נפגעים