מטח רקטות נורה לאילת, אין נפגעים

אזעקה נשמעה ברחבי העיר וזמן קצר אחריה התפוצצו שתי רקטות שנורו ככל הנראה מסיני, אחת מהן באתר בנייה והשנייה בשטח פתוח. מערכת כיפת ברזל שרק לאחרונה הוצבה בעיר לא הופעלה

השקט בדרום הופר - שוב ירי רקטות לאילת. מטח של ארבע רקטות נורה לעיר, ככל הנראה משטח סיני. רקטה אחת התפוצצה באתר בנייה והשנייה בשטח פתוח. לא היו נפגעים. שדה התעופה באילת נסגר להמראות ונחיתות מחשש לירי רקטות נוספות ונפתח מחדש לאחר כשעתיים. במערכת הביטחון דיווחו על שתי רקטות נוספות שנורו והתפוצצו בעקבה שבירדן - שם הכחישו את הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האזעקה ברחבי העיר נשמעה סמוך לשעה 9:00 ומיד אחריה הדי פיצוצים. דובר משטרת אילת, פקד ליאור בן סימון, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי במוקד התקבלו דיווחים רבים על פיצוץ בעיר, ובאזור ההררי שמחוצה לה. "התושבים יכולים לצאת מהמרחבים המוגנים, אך כדאי להישאר דרוכים בזמן הקרוב", אמר.

בחיל האוויר יבדקו מדוע מערכת "כיפת ברזל" שהוצבה לאחרונה בעיר לא פעלה. ייתכן ומדובר בארגון סלפי קיצוני שפועל מתוך רצועת עזה, או ארגון ג'יהאד עולמי שפועל מסיני.

רקטות באילת. הבוקר (חדשות 2)

"זה שוק גדול, היו הרבה טלפונים"

"בשעה 08:55 שמענו פיצוץ עמום יחסית באזור המגורים שלנו. פתחתי את הדלת וראיתי שלפי מעוף הציפורים לא מדובר באירוע חולף או אירוע של טיסה", סיפר לחדשות 2 דני להב, ראש לשכת המסחר באילת. לדבריו, זמן קצר לאחר מכן היו עוד שתי נפילות ולאחר מכן נשמעה סירנה.

"לא הייתה בהלה, אני מתרשם שאין היסטריה, אבל יש הרבה טלפונים כדי להבין שהכל בסדר. יש חשש שמא העיר תיפגע. זה שוק גדול, למרות שהיו התרעות בשנים האחרונות", הוא הסביר. להב ציין כי התושבים סומכים על מערכת הביטחון ש"תצליח ליירט את המצב".

החודש: "כיפת ברזל" הוצבה באילת

רק החודש הוצבה מערכת ההגנה מרקטות "כיפת ברזל" בעיר הדרומית. ההחלטה התקבלה בתום הערכת מצב של מערכת הביטחון, שבה הובאו מחדש השיקולים הביטחוניים בסביבות אילת, ובמיוחד האיומים מכיוון סיני. בצה"ל נערכים לאפשרות שארגוני טרור ינסו לשוב ולבצע ירי לאזור.

הסוללה שהוצבה באילת היא הסוללה החמישית שהפכה לכשירה לגמרי לשימוש. במהלך מבצע "עמוד ענן" בעזה היא הופעלה בשל מצב החירום בלבד. בימים האחרונים היא נמסרה לחיל האוויר, לאחר שבמערך ההגנה האווירית השלימו גם את הצבת המפקדים והחיילים לסוללה, ובכך הפכה למבצעית.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, מתן חצרוני, תמיר סטיינמן ועמליה דואק