הרמטכ"ל גנץ: "נזכור את הנופלים ונשלים משימתם"

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשע"ג, פנה הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ באגרת לחיילי צה"ל. "זה 65 שנה נדרשת ישראל להיאבק ולנצח. כל דור בתורו נושא את ביטחון ישראל על כתפיו וחסר בשורותיו של חללי צה"ל. נמשיך לרדוף את מבקשי רעתנו, נמשיך ונתייצב דרוכים ונחושים להגנתה של מדינת ישראל"

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ (דובר צה"ל)

שעות לפני תחילת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשע"ג, שלח הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ אגרת לחיילי צה"ל: "אנו מתחייבים להמשיך היכן שהנופלים הפסיקו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החל מהערב מתאחד עם ישראל כולו בכאב ובהוקרה סביב דמותם של הנופלים", כתב גנץ. "בטקסים אנו שבים ומדברים בזכרם, במורשת הקרב שהותירו לנו, בעשייתם למען ביטחון העם והמדינה. ומבעד לסיפורי הלחימה והגבורה, אנו זוכרים בגעגועים ובדקירת החמצה את החיים הצעירים שנגדעו באיבם".

גנץ התחייב לחזק "את בני המשפחות השכולות בהתמודדותם הקשה והמתמשכת עם אובדן יקיריהם", והוסיף: "ביום הזיכרון, כבכל עת, אנו מחבקים אותם ומושיטים יד וכתף תומכת, להקל ולסייע ככל שנוכל. זו מחויבותנו להם. זה הוא צו חייהם ומותם של אחינו, רעינו הנופלים".

"כמונו הם חגרו אפוד ואחזו בנשק. כמונו ביקשו להגן על ההורים שבבית, על הילדים. כמונו היו להם תקוות, חלומות ותוכניות לעתיד", כתב. "היום אנחנו - חיילי צה"ל ומפקדיו - שנלחמים מול אותו האויב שבו לחמו הם, באותן הזירות ובזירות אחרות, ממשיכים ללחום באותם נתיבי הקרבות, השליחות והדבקות במשימה שסללו חייהם במותם. רבבות שמותיהם שנחרתו בלב ובאבן הם תזכורת תמידית לשבועתנו: לזכור אותם, ללכת בדרכם ולהשלים את משימתם".

"נמשיך לרדוף את מבקשי רעתנו"

הרמטכ"ל הדגיש באגרת את המאבק שנמשך על קיום המדינה: "זה 65 שנה נדרשת ישראל להיאבק ולנצח. כל דור בתורו נושא את ביטחון ישראל על כתפיו, וכל דור בתורו, לדאבון הלב, חסר בשורותיו של חללי צה"ל. כל מערכה גובה מאיתנו מחיר דמים כבד. אך אך מול כל אויב שפועל על מנת לפגוע באזרחינו ובמדינתנו, אויב שאינו משלים עם קיומנו בארץ ישראל, אין לנו אפשרות אחרת, אלא להילחם ולנצח.

באגרת הבטיח גנץ כי צה"ל ממשיך להיות מוכן להגן על ישראל: "היום כתמיד, מול האיומים המשתנים והמתפתחים סביבנו, צה"ל ערוך ונכון לפעולה. עינינו פקוחות בגבולותינו והרחק מעבר להם ואנו פועלים מדי יום ומדי לילה, בכל מימד ובכל מקום שבו אנו נדרשים לפעול, על מנת לשמור על ביטחון המדינה, על ריבונותה ועל אזרחיה. מול אתגרי העתיד נמשיך לעמוד איתן ולהתכונן לכל תרחיש אפשרי. נמשיך לרדוף את מבקשי רעתנו, נמשיך ונתייצב דרוכים ונחושים להגנתה של מדינת ישראל".

לסיום אמר גנץ: "בצד תקווה תמידית לכך שמשפחת השכול לא תוסיף לגדול, בפתחה של שנת עצמאותנו ה-66, נושא העם כולו תפילה לשלום ולביטחון. אנו, חיילי ומפקדי צה"ל, נמשיך לעמוד על המשמר כחומת המגן של העם. נמשיך לפעול לקיום הביטחון עד יבוא שלום. יהי זכרם של חללי מערכות ישראל ברוך".

 

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התשע"ג - סיקור מיוחד:

האב השכול תקף: "לא רוצים לקבל מהמדינה הרגשה שמתביישים בנו"

דעה: תנו לנו רגע בין הקדיש למנגל

נתניהו: "אין מזור לכאב ואין נחמה שלמה"

מדוע חרדים לא עומדים במהלך הצפירה?

גולשים זוכרים: סיפורי החללים שקרובים ללבנו

צפו: לוחמי גדוד 51 חוזרים לחרמון

זעם על עצרת הזיכרון הדו-לאומית: מבזים את זיכרון הנופלים

איבדה את בעלה בפיגוע בורגס: "בני לא צריך לגדול בלי אבא"

עצרת דו-לאומית: "חולקים את קברי ילדנו"

שלמה ארצי נפגש עם האהובה מ"שיר חייל"

איבדה בעל ובן בשני פיגועים: "החלטתי לחיות"

טקס הדלקת נר הזיכרון בכותל המערבי

רה"מ: "מצדיע לגבורת הבנים והבנות"

משפחת פוגל: "הנכדים נותנים כוח"

רס"ן אורי אזולאי הפך במותו לאגדה

שכול כפול: איבדה שני בנים טייסים

חברים מספרים: "המחבל התחיל לירות ונתנאל נפל"

נתניהו: אנחנו כאן בזכות הנופלים

בג"ץ דחה עתירה להגביל את הצפירה

הבן הביולוגי והמאומץ נהרגו יחד