"מורנייה ניסה לפגוע בישראלים"

"טרוריסט חסר מעצורים" - כך מכנים גורמי מודיעין במערב את ג'יהאד מורנייה, שחוסל יחד עם פעילי חיזבאללה נוספים. "תכנן פיגועים שכוללים ירי רקטות, חדירות ומטענים שמטרתם להרוג חיילים ואזרחים ישראלים"

לאחר חיסולו של ג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל ב-2008, מתבררים פרטים נוספים אודות פועלו של הבן: גורמי מודיעין במערב שעקבו אחר פעילותו של מורנייה בתקופה האחרונה אומרים שפעל להוציא פיגועים נגד ישראל ברמת הגולן וכינו אותו "טרוריסט חסר מעצרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי אותם גורמים, ג'יהאד מורנייה עמד בראש תשתית טרור "נרחבת ועמוקה" בחסות אירנית - תשתית שכבר פעלה נגד ישראל בעבר ברמת הגולן. על פי החשד, מורנייה תכנן פיגועים קשים נוספים נגד ישראל ברמה, שכוללים ירי רקטות, חדירות, מטענים וירי טילי נ"ט.

תקיפה באזור קוניטרה (ארכיון) (רויטרס)

מורנייה ניסה לפגוע בחיילים ובאזרחים ישראלים וכן להביא לפגיעה ביישובים ישראליים ברמת הגולן. "הוא בנה ארגון טרור רציני, עם יכולות רבות והיה עסוק בהכנת פיגועים משמעותיים", אמר אחד מהגורמים.

בתוך כך נודע כי כוחות צה"ל בצפון נוקטים בשורת פעולות במסגרת אפשרות שארגון הטרור הלבנוני יגיב לתקיפה הישראלית - בין אם על ידי ירי רקטות ובין אם בדרך אחרת.

חוסל. מוחמד עיסא

"זו הייתה מכה שקשה מאוד להכיל", נמסר אתמול בהודעה מיוחדת מטעם חיזבאללה. בתוך כך, דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית שחיזבאללה העלה כוננות לאורך כל הגבול עם ישראל. עם זאת, גורמים בדרום לבנון אומרים שלידיעה זו אין כל סימן של ממש בשטח.