ירי מסוריה סמוך לעמדת צה"ל בגולן; אין נפגעים

אש נורתה הערב מהצד הסורי אל עבר כוח סיור של צה"ל במרכז רמת הגולן על גדר הגבול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל הוחלט להשיב אש אל עבר מקורות הירי. צה"ל: "זוהתה פגיעה מדויקת במטרה". לפני פחות מחודש נרשמה תקרית דומה ברמה - וגם אז לא דווח על נפגעים בנפש

מלחמת האזרחים בסוריה ממשיכה לזלוג לישראל, כשהערב נורתה אש חיה - ככל הנראה תועה - אל עבר כוח צה"ל ברמת הגולן. בצבא הוחלט להשיב בירי אל עבר מקורות האש. בתקרית לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצה"ל נמסר, כי "בוצע ירי נשק קל וארטילריה מכיוון סוריה אשר פגע בסמוך לכוח צה"ל בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק". עוד צוין, כי "בתגובה השיבו כוחות צה"ל בירי טילים לעבר מקור הירי. זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. צה"ל העביר הודעה בנושא לגורמי האו"ם".

לפני כחודש: אש חיה משטח סוריה אל עבר חיילי צה"ל

לפני מספר שבועות נפתחה אש חיה מרמת הגולן הסורית אל עבר חיילי צה"ל שנעו ליד תל פארס שבמרכז הרמה.

בצה"ל זיהו את צרור היריות שנורה מכיוון הצד הסורי של רמת הגולן ופגע ברכבי סיור שנעו על גדר הגבול במרכז רמת הגולן, וגם באירוע הזה לא היו נפגעים . עדיין לא ברור אם הירי היה מכוון, או שבדומה לנפילות פצצות המרגמה בשטח ישראל, גם כאן מדובר בזליגה של מלחמת האזרחים אל השטח הישראלי.

ראש הממשלה נתניהו וראש המטה לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, הסבירו בעבר כי התדרדרות המצב בסוריה ואיבוד השליטה באסד על המצב בארצו היו השיקול המכריע שהביא את נתניהו להתנצל בפני ארדואן ולהביא לסיום הסכסוך הארוך עם טורקיה שגובלת גם היא בסוריה.